Skvělá Sáblíková! Poprvé v kariéře vyhrála závod v Inselu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála i třetí závod Světového poháru na dlouhých tratích v sezoně. V Inzellu ovládla závod na 3000 metrů a poprvé v kariéře se na zdejší dráze radovala z triumfu. Trojnásobná olympijská šampionka porazila druhou Marije Jolingovou z Nizozemska o devět desetin sekundy a vyhrála pátou trojku v seriálu za sebou.

Osmadvacetiletá česká reprezentantka vykročila za desátým triumfem v celkovém hodnocení SP výhrami v Calgary a Salt Lake City, na které dokázala navázat i po přesunu do Evropy.

V Inzellu, kde se jí dosud nepovedlo vyhrát ani jeden závod SP, se představila v poslední rozjížďce s Natalijí Voroninovou z Ruska.

Po kilometru byla průběžně v čele, poté měla lepší mezičasy Jolingová. V závěru se však svěřenkyně trenéra Petra Nováka opět dostala na první místo a časem 4:03,18 jistě vyhrála. Třetí Olga Grafová z Ruska za ní zaostala o 2,69 sekundy.

Sáblíková si připsala 39. individuální triumf v SP a celkově čtyřicátý, jednou se radovala z vítězství v týmové soutěži. V Inzellu by měla jet ještě 1000 a 1500 metrů i závod s hromadným startem. Je však možné, že svůj program zredukuje.

V Inzellu se dnes dařilo i Karolíně Erbanové, která obsadila deváté místo v závodu na 500 metrů a poprvé v sezoně se dostala do elitní desítky. Z vítězství se radovala Korejka I Sang-hwa.

SP v rychlobruslení v Inzellu (Německo):

Ženy:3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 4:03,18, 2. Jolingová (Niz.) 4:04,08, 3. Grafová (Rus.) 4:05,87, ...divize B: 15. Zdráhalová (ČR) 4:15,77.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Sáblíková 300, 2. Voroninová 200, 3. Schoutenová (Niz.) 155.