Pančochová i Horák na SP v Koreji končí. Nepostoupili z kvalifikace

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Druhý závod Světového poháru v Big Airu se snowboardistce Šárce Pančochové nepovedl. Dva týdny po třetím místě v Miláně nepostoupila šestadvacetiletá česká reprezentantka v Koreji z kvalifikace a obsadila 25. příčku. V průběžném pořadí SP je někdejší juniorská mistryně světa v této disciplíně šestá.

V Alpensii stejně jako v Miláně vyhrála novou olympijskou disciplínu Rakušanka Anna Gasserová. Při premiérovém vítězství měla čtrnáctibodový náskok, tentokrát za ní druhá Američanka Julia Marinová ve finále zaostala téměř o 24 bodů.

Také Petr Horák skončil v korejském olympijském středisku už v kvalifikaci, celkově mu patřilo nebodované 49. místo. Zvítězil Kanaďan Mark McMorris a vévodí i průběžné klasifikaci Světového poháru. Na můstky se přitom teprve nedávno vrátil po únorové zlomenině stehenní kosti.

Další závod SP v Big Airu je na programu 3. prosince v Mönchengladbachu.

Závody SP ve snowboardingu v Alpensii (Korea) - Big Air:

Muži: 1. McMorris 184,75, 2. Parrot (oba Kan.) 178,00, 3. Stassel (USA) 177,25, ...v kvalifikaci 49. Horák (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. McMorris 1600, 2. Kleveland (Nor.) 1000, 3. Stassel 1000, ...39. Horák 90.

Ženy: 1. Gasserová (Rak.) 180,75, 2. Marinová (USA) 157,00, 3. Ormerodová (Brit.) 156,75, ...v kvalifikaci 25. Pančochová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Gasserová 2000, 2. Langlandová (USA) 1300, 3. Marinová 950, ...6. Pančochová 660, 23. Vojáčková (ČR) 180.