CELÝ SESTŘIH: Zařídil to Hušbauer a Brabec. Sparta vyhrála v Jihlavě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty zakončili podzim na výbornou. Na půdě šest zápasů neporažené Jihlavy si počínali suverénně a slaví výhru 2:0. Pražané utkání zvládli i bez kapitána Davida Lafaty, který musel už v 17. minutě střídat kvůli zranění zad. Hosty poslal do vedení parádní ranou z dálky záložník Josef Hušbauer, vedení pak dalším krásným gólem navýšil stoper Jakub Brabec. Jihlava navíc dohrávala o deseti po vyloučení Kukola a na odpověď už sílu nenašla.

Sparta opět nastoupila bez zraněné brankářské jedničky Bičíka a záložníka Váchy a v 17. minutě přišla o další oporu. Po jednom ze soubojů odstoupil nejspíš kvůli problémům se zády kapitán Lafata . Druhého nejlepšího střelce nejvyšší soutěže nahradil Přikryl .

Hosty však tato ztráta mrzet nemusela. O šest minut později jihlavská obrana nedokázala odvrátit po rohu míč, k tomu se za vápnem dostal Hušbauer a obloučkem ho poslal do branky. Druhý gól přidala Sparta dvě minuty před přestávkou a opět mu předcházelo zaváhání domácí obrany, která nechala příliš prostoru Brabcovi, jenž pohodlně zpracoval míč a zamířil k tyči.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Jihlava - Sparta 0:2

Jihlava po přestávce zcela odešla a cestu za výhrou Spartě ještě usnadnil Kukol, který byl po dvou žlutých kartách v rozmezí pěti minut vyloučen. Letenští však přesilovku nevyužili. Nejblíže ke gólu měl deset minut před koncem Krejčí , trefil však pouze tyč.

Vysočina tak přišla o sérii neporazitelnosti pod trenérem Kučerou a zaznamenala první prohru po šesti zápasech. Naopak Sparta vyhrála deváté z posledních jedenácti utkání a na prvním místě neúplné tabulky má náskok dvou bodů před Plzní, která se od 17:15 představí na hřišti třetího Jablonce.

Kolínko, otočka, gól. Brabec vypekl dva obránce trefou 2:0

Jihlava - Sparta: Kiks Jihlavy a parádní střela Hušbauera na 0:1

16. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky: 23. Hušbauer, 43. J. Brabec. Rozhodčí: Proske - J. Paták, Hock. ŽK: Kukol - Matějovský, Holek . ČK: 60. Kukol. Diváci: 4155 (vyprodáno).

Jihlava: Hanuš - Vaculík, Kryštůfek, J. Krejčí, Marek - T. Kučera, Šulek (67. Kovář) - Fulnek (46. Kosak), Harba , Kukol - Mešanovič. Trenér: R. Kučera.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Mareček, Matějovský (74. Vacek) - Dočkal , Hušbauer (83. Schick), L. Krejčí - Lafata (17. Přikryl). Trenér: Lavička .

Jihlava - Sparta: Druhá žlutá pro domácího Vladimíra Kukol'a

Jihlava - Sparta: Šance domácího Murise Mešanoviče

Vychutnal si ho! Hušbauer luxusní kličkou nasadil soupeři jesle

Sparťan Ladislav Krejčí ve velké šanci proti Jihlavě zklamal

Fotbalová Sparta přišla o nejlepšího střelce. Kapitán David Lafata se v Jihlavě už během první půle chytil za záda a musel střídat.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41
7. Teplice 30 9 11 10 41:37 38
8. Bohem. 1905 30 10 8 12 35:41 38