CELÝ SESTŘIH: Slovácko vzalo body Jihlavě. Rozhodl Kalouda

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Jihlavští fotbalisté už počtvrté za sebou v první lize nevyhráli, když v předehrávce 18. kola doma podlehli Slovácku 0:1. O jediný gól utkání se už ve 12. minutě postaral Luboš Kalouda, když další velké šance hosté zahodili. Vysočina je tak jedenáctá, Slovácko poskočilo na sedmou příčku.

Jihlavané do zápasu vstupovali s vědomím, že v předchozích šesti ze sedmi vzájemných utkání vždy vyhrál domácí tým, jenže statistické předpoklady vzaly za své už po 11 minutách hry. Na branku Blažka nejprve vypálil Kerbr, jeho pokus ještě stihl gólman vyrazit, ale jen k volnému Kaloudovi, který otevřel skóre zápasu.

Vysočina se v první půlhodině prezentovala jedinou střelou na branku, jen slabým pokusem Harby z hranice vápna. Slovácko v dalších minutách hrálo, co potřebovalo. Drželo míč, a zhušťovalo střed pole. Až po půlhodině hry o sobě poprvé výrazněji v zápase dal vědět hostující kanonýr Došek . S jeho povedenou střelou si ale gólman Blažek dokázal poradit.

To už ale bylo na domácí fandy moc a z tribun se podruhé během poločasu rozezněl pískot. Po poločasové přestávce se Vysočina přece jenom probrala z letargie a hned v úvodu druhé půle mohlo být srovnáno. Mešanovič centr z pravé strany tečoval špičkou kopačky jen těsně vedle tyče Hečovy brány.

O osm minut později mohlo Slovácko jít do dvougólového trháku, jenže to by Kalouda z malého vápna musel trefit prázdnou branku.

Po hodině hry mohl své předchozí zaváhání Kalouda napravit, když se dostal k dlouhému pasu ze standardní situace na zadní tyči, ale hlavou opět nedokázal míč umístit mezi tři tyče domácí svatyně. Hrdinou pro domácí se mohl stát po čtyřech minutách pobytu na hřišti střídající Marcin, ale hlavou po přihrávce Kučery netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Na druhé straně v dobré příležitosti selhal Kerbr, který hlavou minul jen těsně branku. V té době diváci sledovali nejzajímavější část utkání, kterou korunoval hlavičkou do břevna domácí Kukol. Větší příležitost už si domácí nevypracovali a Slovácko si tak do prvoligové tabulky připsalo první jarní body.

Jihlava - Slovácko: Gól Luboše Kaloudy na 0:1

Jihlava - Slovácko: Šance Murise Mešanoviče

Jihlava - Slovácko: Břevno Vladimíra Kukola

Jihlava - Slovácko: Šance Milana Kerbra

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46