CELÝ SESTŘIH: V Brně si pohlídali Baroše. Baník bral remízu 0:0

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Prestižní moravskoslezský souboj doma remizovali fotbalisté Brna s Baníkem Ostrava 0:0. V utkání se neprosadil ani kapitán hostů Milan Baroš, který se v minulém kole postaral gólem o získaný bod proti Spartě.

Brňané měli po většinu utkání územní převahu, kterou však střelecky nevyužili. Zbrojovka pokračovala v domácích nezdarech, z posledních šesti zápasů vytěžila jen jedno vítězství. Baník si sice prodloužil čekání na ligovou výhru na šest zápasů, ale druhou remízou po sobě se bodově dotáhl na sedmé Slovácko a osmou Slavii.

Brňané měli od úvodních minut územní převahu, ze které si ale kromě rohových kopů vážnější šanci nevypracovali. Také proto, že na hrotu útoku zůstával osamocený Moukanza. Po stranách mus ice měli pomíhat Pašek se Sýkorou, ale ti se zaměřovali hlavně na defenzivní úkoly.

Prioritou svěřenců trenéra Kotala byla pozorná obrana s pečlivým hlídáním Baroše . Proto jejich kombinační akce vyplňovalo hodně zpomalovacích přihrávek na obránce i brankáře Melichárka.

Ostravané rovněž spoléhali na defenzivní taktiku. Po získání míče se na rozdíl od soupeře snažili hrát jednodušeji. K otevřenějšímu pojetí se odhodlali až po necelé půlhodině hry. Snaha ale většinou končila na hranici trestného území a brankář Melichárek posbíral do své náruče několik nepřesně rozehraných míčů z trestných kopů. Jedinou vážnější šanci měl před přestávkou brněnský Zavadil , který z trestného kopu těsně přestřelil branku.

Po změně stran začala Zbrojovka útočněji. U zrodu akcí stál aktivní Zavadil, který nejčastěji spolupracoval s Moukanzou. I když měli Brňané tlak, do slibnější brankové šance se dostali až v 67. minutě, kdy po Moukanzově centru Schusterovu hlavičku v poslední chvíli brankář Pavlenka vyrazil. Baník přidal až v závěrečné čtvrthodině, ale jedinou střelu Mišíka Melichárek vyrazil.

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Královec - Moláček, Arnošt. ŽK: Zavadil - Sivič. Diváci: 6409.

Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Zavadil, R. Buchta (88. Malík) - Pašek, Zoubele (79. Vávra), Sýkora - Moukanza (88. Klán). Trenér: Kotal.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič - Kukec, Foltýn, Šichor (65. Jirásek) - Sivič, Baroš (82. Mensah), De Azevedo (42. Mišák). Trenér: Frňka.

Brno - Ostrava: Neuznaný gól z ofsajdu Lukáše Zoubeleho

Brno - Ostrava: Obranný zákrok Michala Frydrycha

Brno - Ostrava: Šance Davora Kukece

Brno - Ostrava: Přímý volný kop Brna