CELÝ SESTŘIH: Sparta se dotáhla na Plzeň. Duklu porazila 3:0

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Sparty splnili povinnost a na domácí půdě porazili v malém pražském derby Duklu 3:0. Domácí o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, kdy si dal nejdřív vlastní gól obránce Lukáš Štětina a poté proměnil penaltu Bořek Dočkal. Ve druhé půli výhru stvrdil Ladislav Krejčí. Sparta se tak díky vítězství dotáhla na první Plzeň, která má ovšem odložený zápas se Slavií k dobru.

Sparta, která nastoupila bez klíčového záložníka Matějovského, sice začala aktivně, ale do první vážnější šance se dostala Dukla. Bergerův pokus zpoza vápna vyrazil brankář Štěch na roh, po němž se dostal ke střele Matěj Hanousek, ale mířil nepřesně.

Sparta - Dukla: Gól Ladislava Krejčího na 3:0

Domácí se prosadili v 17. minutě. Kadeřábek si obhodil obránce a poslal míč podél vybíhajícího gólmana Rady před branku, kam si ho ve skluzu srazil stoper Štetina. Spartu však přišel vedoucí zásah draho, protože Kadeřábek se při akci zranil a musel střídat. Nešlo navíc o jedinou ztrátu, za týden v Jablonci budou kvůli kartám chybět i další obránci Brabec s Costou.

Dukla mohla vyrovnat o sedm minut později, kdy po Costově zaváhání šel z úhlu sám Berger, brankář Štěch ale letenské podržel. V závěru poločasu navíc přidala Sparta druhý gól. Mareš ve zdi zastavil Váchův přímý kop rukou a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Dočkal.

Sparta - Dukla: Ruka Mareše ve vápně a gól Dočkala z penalty

Po přestávce sice těsně nad vystřelil Karavajev, ale pak už se hrálo podle domácích not. V 57. minutě Sparta přidala třetí gól, když Krejčí překlopýtal přes obránce Dukly a střelou šajtlí na vzdálenější tyč překonal Radu.

Sparta jasným vítězstvím napravila předchozí zaváhání proti Ostravě, Dukla naopak na jaře poprvé ztratila a promarnila možnost jít na páté místo. Tým z Julisky navíc potvrdil, že na Letné se mu nedaří. V lize tam ještě nikdy nevyhrál (3 prohry, 1 remíza), nedal ani gól a sám inkasoval devět branek.

Sparta - Dukla: Krvavé zranění Herolinda Shaly

Sparta - Dukla: Šance Tomáše Bergera

To Pavla Kadeřábka bolelo. Stálice v sestavě Sparty se zranila při prvním gólu proti Dukle.

Sparta - Dukla: Vlastní gól Lukáše Štetiny na 1:0

Sparta - Dukla: Střely Vjačeslava Karavajeva a Matěje Hanouska

Sparta - Dukla: Šance Davida Lafaty

Sparta - Dukla: Zákrok Filipa Rady proti Davidu Lafatovi

Sparta - Dukla: Šance Jakuba Považance