CELÝ SESTŘIH: Slavia padla s Boleslaví, v nastavení rozhodl Wágner

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Reklama na fotbal. Nádherné utkání 20. kola Synot ligy, ve kterém padlo celkem sedm branek, nakonec ovládla Mladá Boleslav. Středočeši zvítězili v Edenu 4:3, o třech bodech rozhodl v nastavení útočník Wágner. Podívejte se na klíčové momenty dramatického duelu.

Boleslav s Pražany neprohrála podeváté za sebou a na čtvrtém místě tabulky se jim vzdálila na rozdíl devíti bodů. Hosté nejprve dvakrát vyrovnali skóre, když na góly domácích Zmrhala s Kenijou ještě do pauzy reagovali Ščuk se Šislerem a v druhé půli odpověděl na Škodovu trefu hostující Skalák. V nastavení pak rozhodl Wágner . Trenér Boleslavi Karel Jarolím tak prožil úspěšný návrat na Slavii, s níž získal dva tituly.

Slavia v minulém týdnu kvůli infekčnímu onemocnění v plzeňském kádru nehrála utkání na západě Čech a vypadnutí ze zápasového rytmu na ní bylo v úvodu vidět. Mladá Boleslav lépe kombinovala, častěji držela míč, ale velkou možnost si nevytvořila.

Naopak ze své první vážné akce se v 23. minutě radovala Slavia. Latka vyhrál souboj ve vápně a odražený míč napálil nechytatelně k levé tyči Zmrhal. V této ligové sezoně skóroval počtvrté a pokaždé to bylo doma.

Pražany vedoucí trefa nakopla a v 37. minutě zvýšili. Z přímého kopu se k tyči trefil Gruzínec Kenija a ve čtvrtém ligovém utkání se dočkal premiérové branky.

Celý sestřih: Slavia - Mladá Boleslav 3:4

Kapitán Boleslavi Jasmin Ščuk slaví branku do sítě Slavie

Zdálo se, že Pražané v klidu kontrolují hru, jenže pak během necelých pěti minut náskok lehkovážně ztratili. Téměř ihned po rozehrávce udeřil slávistický "postrach" Bosňan Ščuk, který uklidil odražený míč přesně k tyči a skóroval ve čtvrtém ligovém zápase proti červenobílým za sebou.

Za chvíli už bylo srovnáno. Domácí brankář Hrubeš vyboxoval míč před sebe a nedůraz ve slávistické obraně ztrestal střelou k tyči Šisler, který nastoupil netradičně na stoperu místo zraněného Hůlky.

Hned po přestávce mohli Mladoboleslavští skóre otočit, jenže volný Zahustel z voleje pálil těsně mimo. Místo toho znovu udeřili domácí a jejich kanonýr Škoda. V 47. minutě mu přihrál ze strany Zmrhal, domácí útočník s pomocí tyče překonal Šedu a třináctým gólem si upevnil pozici nejlepšího ligového střelce této sezony. Škoda za chvíli mohl přidat další trefu, ale z otočky minul.

Hosté se chvíli vzpamatovávali a pak v 62. minutě opět srovnali. Skalák zakroutil přímý kop podobně jako Kenija a navázal na dvě trefy z minulého kola proti Českým Budějovicím.

Krátce po příchodu na trávník mohl otočit stav střídající Ďuriš, ale hlavou trefil jen tyč. V 76. minutě postupoval na bránu domácí Kenija, po souboji s Navrátilem upadl, ale Pražané se dožadovali faulu a červené karty marně. Slávisté se tlačili za vítězným gólem, jenže místo toho se radovali hosté. Hlavou v první minutě nastavení rozhodl Wágner.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 3:4 (2:2)

Branky: 23. Zmrhal, 37. Kenija, 47. Milan Škoda - 38. Ščuk, 43. Šisler, 62. Skalák, 90.+1 Wágner. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Kenija, Mikula - Štohanzl. Diváci: 5182.

Slavia: Hrubeš - Mikula, Latka (85. Fialka), Bílek, Tamás - R. Hrubý, Deli - Boudjemaa (66. Prošek), Kenija (77. Baéz), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.
M. Boleslav: Šeda - Bořil, Navrátil, Šisler, Končal - Ščuk, Štohanzl - Zahustel (70. Ďuriš), Vacek, Skalák (90. M. Vukadinovič) - Wágner. Trenér: K. Jarolím.

Slavia - Mladá Boleslav: Gól Tomáše Wágnera na 3:4

Slavia - Mladá Boleslav: Strkanice Karla Jarolíma s Aldem Báezem

Slavia - Mladá Boleslav: Tyč Michala Ďuriše

Slavia - Mladá Boleslav: Gól Jiřího Skaláka na 3:3

Slavia - Mladá Boleslav: Gól Milana Škody na 3:2

Slavia - Mladá Boleslav: Gól Jana Šislera na 2:2