3 zápasy = 6 penalt! Ligu oslnila hlavně Barošova paráda alá Panenka

Autor: pod
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Neobvyklou porci pokutových kopů viděli fanoušci během tří odpoledních zápasů 20. kola Synot ligy. V duelech Baníku s Libercem (3:3), Budějovic s Jihlavou (1:3) a Příbramí proti Slovácku (1:0) jich sudí nařídili hned 6. Střelci si vedli velmi dobře, zklamal jen příbramský Tomáš Pilík.

Baník Ostrava – Liberec 3:3

V duelu domácího Baníku s Libercem rozdělil hlavní rozhodčí penalty férově, každý z týmů dostal jednu. Za domácí ji parádně proměnil Milan Baroš, který předvedl pokutový kop ve stylu legendárního Antonína Panenky. Kanonýr Ostravy tím zvyšoval na 2:1.

Ostrava - Liberec: Panenkovská penalta Milana Baroše na 2:1

Jenže ke konci poločasu bylo vyrovnáno. Opět z penalty. Liberecký Jiří Fleišman sice žádné speciality nevymýšlel, ale výhodu proměnil s přehledem. Divoký zápas nakonec skončil spravedlivou remízou 3:3.

Ostrava - Liberec: Penalta Jiřího Fleišmana na 2:2

České Budějovice – Jihlava 1:3

První tři góly záchranářského souboje padly ryze po penaltách. Hostující Jihlavu poslal do vedení z pokutového kopu Lukáš Vaculík, za domácí vyrovnal o tři minuty později Jiří Kladrubský.

České Budějovice - Jihlava: Gól Lukáše Vaculíka z penalty na 0:1

České Budějovice - Jihlava: Gól Jiřího Kladrubského z penalty na 1:1

Ve druhém poločase se historie opakovala. K další penaltě Jihlavy se postavil opět Vaculík a znovu se nemýlil. Na to už Budějovice reagovat nedokázali. Jihlava nakonec přidala ještě třetí gól a z jihu Čech si veze důležité tři body.

České Budějovice - Jihlava: Gól Lukáše Vaculíka z penalty na 1:2

Příbram – Slovácko 1:0

Jedinou neproměněnou penaltu viděli fanoušci v Příbrami. Domácí Tomáš Pilík mohl zvýšit na 2:0, velkou šanci ale odmítl. Pokutový kop nicméně nezahrál vyloženě špatně, gólman Slovácka Heča se ale vyznamenal. Hostům k bodům ale ani jeho skvělý zákrok nestačil, Příbram vyhrála díky gólu Bednáře 1:0.

Příbram - Slovácko: Tomáš Pilík neproměnil penaltu

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Liberec 3:3