Autor: pod
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Šlágr 20. kola Synot ligy mezi Jabloncem a Spartou skončil remízou (0:0). Diváci viděli spíše bojovné utkání, šancí bylo minimum. Přesto si domácí i hosté své velké příležitosti vytvořili. Jenže střelci tentokrát zklamali. Za Jablonec byl v obrovské šanci útočník Valerijs Šabala, Spartě zase mohl tři body hned dvakrát vystřelit jeho protějšek Václav Kadlec.

Ohrané klišé „zápas o jednom gólu“ tentokrát mohlo platit dokonale. Jedna trefa mohla vynést tři body Jablonci i Spartě. Jenže kanonýři obou týmů tentokrát v koncovce selhali.

První velká příležitost přitom přišla už v 5. minutě. Lukáš Vácha ztratil míč v nebezpečném prostoru a Jablonec toho okamžitě využil. Ke střele se dostal Martin Pospíšil, ovšem právě Vácha jeho ránu zastavil.

Ještě větší šance ale následovala, po odraženém míči střílel do prázdné branky Šabala. Zimní posila Jablonce nicméně trestuhodně minula.

Jablonec - Sparta: Trojnásobná šance Jablonce

Zatímco první šance Jablonce přišla na začátku prvního poločasu, Sparta se mohla radovat na jeho konci. Po výborné přihrávce Dočkala postupoval sám na bránu Václav Kadlec, ovšem sám před gólmanem přestřelil.

Jablonec - Sparta: Šance Václava Kadlece

Právě navrátilec z Německa měl největší šanci Pražanů i ve druhém dějství. Výborně si navedl míč do středu pokutového území, ovšem branku netrefil. Protože si ve své poslední šanci vedli stejně na druhé straně i domácí, fanoušci se gólu nedočkali.

Jablonec - Sparta: Rány Tomáše Hübschmana a Nermina Crnkiče

CELÝ SESTŘIH: Jablonec – Sparta 0:0

Jablonec - Sparta: Šance Filipa Nováka

Jablonec - Sparta: Hlavička Valerijse Šabaly

Jablonec - Sparta: Šance Jakuba Podaného

Sparťanskou obranu vyztužil pro šlágr v Jablonci zkušený Radoslav Kováč.