15. března 2015 • 16:10

CELÝ SESTŘIH: Infarktový zápas ovládla Plzeň, na Dukle vyhrála 3:2

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 20. kole Synot ligy domácí Duklu Praha těsně 3:2. Hosté kopali v utkání dva pokutové kopy, vítěznou braku zaznamenal z pokutového kopu v poslední minutě utkání Kovář.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 2:3. Bitvu rozhodl dvěma penaltami Kolář

"Je to pro nás cenné vítězství. Nerodilo se lehce. Bylo důležité po včerejší remíze Jablonce se Spartou dneska vyhrát. Mužstvo za tím šlo tvrdě," řekl na tiskové konferenci plzeňský trenér Miroslav Koubek.

Plzeň před týdnem proti Slavii nehrála kvůli infekčnímu onemocnění v kádru, ale dnes začala hodně aktivně. V sedmé minutě Petržela z voleje těsně minul, o chvíli později byl ještě blíže gólu Mahmutovič, když po Kovaříkově centru napálil tyčku.

Dukla - Plzeň: Penalta Daniela Koláře na 2:3

Dukla se osmělila a začala mít šance. Míč po Bergerově standardce nezkrotil brankář Kozáčik, ale dorážející Štetina vypálil nad břevno. Pražané se v následujících minutách často dostávali za plzeňskou obranu. Marešův gól neplatil kvůli ofsajdu, Přikrylův únik zase vychytal Kozáčik.

Domácí gólman Rada pak srazil Mahmutoviče a rozhodčí Jílek odpískal jen přímý kop, přestože podle televizních záběru ke kontaktu došlo v pokutovém území. Rada dostal žlutou kartu. "Já na tom nevidím nic sporného. Brankář byl první u míče. Je nepříjemné, pokud se hráč zraní, ale myslím, že to bylo trošku nešikovností Mahmutoviče. Byl tam pozdě a přece brankář neuhne," uvedl kouč Dukly Luboš Kozel.

Dukla - Plzeň: Bergrův centr a vlastní gól Limberského na 2:2

Ve 41. minutě Dukla otevřela skóre. Berger na pravé straně obešel Limberského, zpětnou přihrávkou našel Marka Hanouska a ten se trefil pod břevno. V závěru poločasu sudí neposoudil jako penaltový ani střet hostujícího Koláře s Polomem.

"Z mého pohledu je to všechno hodně daleko. Když jsem poslouchal hráče v kabině, tak říkali, že penaltových situací bylo ještě víc. Kolář se dušoval, že byla jasná. Já Danovi věřím, to je poctivý člověk," konstatoval Koubek.

Dukla - Plzeň: Penalta Daniela Koláře na 1:2

Do druhého poločasu vstoupila lépe Viktoria a v 51. minutě dala podobný gól jako Dukla. Kolář předložil míč Kovaříkovi, jenž si připsal premiérový ligový zásah v sezoně.

V 73. minutě Plzeň skóre otočila. Kolář proměnil penaltu nařízenou za kontakt Přikryla s Rajtoralem. Dukla však vzápětí vyrovnala vlastním gólem Limberského, který zády tečoval přímý kop Bergera.

Dukla - Plzeň: Gól Jana Kovaříka na 1:1

Minutu před koncem zahrál ve vápně rukou Karavajev a Kolář se štěstím proměnil i druhou penaltu. "Pro mě penalta v 90. minutě musí být stoprocentní, ne-li víc. Myslím, že tenhle případ to nebyl. Sice ruka byla, ale nastřelená z půl metru. Kdyby tam ruka nebyla, stejně by míč trefil hráče do těla. Navíc střela letěla půl metru vedle, takže ani nezabránil střele na branku," prohlásil Kozel.

Rada si sice na míč sáhnul, ale v cestě do sítě mu nezabránil. "Čekal jsem do poslední chvíle, kam se gólman pohne. Nepohnul se, tak jsem to dal doprava a se štěstím. Pak už tam nedoskočil," popsal Kolář. Plzeň tak porazila Duklu na jejím hřišti i ve čtvrtém vzájemném utkání v rámci nejvyšší soutěže.

Dukla - Plzeň: Gól Marka Hanouska na 1:0

Minutu před koncem zahrál ve vápně rukou Karavajev a Kolář se štěstím proměnil i druhou penaltu. Rada si sice na míč sáhnul, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Plzeň tak porazila Duklu na jejím hřišti i ve čtvrtém vzájemném utkání v rámci nejvyšší soutěže.

Dukla - Plzeň: Pád Daniela Koláře v pokutovém území

Záložník Plzně Pavel Horváth po výhře na Dukle bavil fanoušky

Dukla - Plzeň: Šance Stanislava Tecla

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 2:3 (1:0)
Branky: 41. Marek Hanousek, 74. vlastní Limberský - 51. Kovařík, 73. a 90. obě z pen. D. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Urban, Pospíšil. ŽK: F. Rada, Jakub Mareš, Karavajev - Kolář, Rajtoral, Baránek, Holenda. Diváci: 5083.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek - Čajič, Gedeon, Marek Hanousek - Berger (83. Beauguel), Jakub Mareš (77. Jan Blažek), Přikryl (75. Daniel Tetour). Trenér: Kozel.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Vaněk (86. Holenda), Hrošovský - Petržela (78. Horváth), D. Kolář, Kovařík - Mahmutovič (60. Tecl). Trenér: M. Koubek.

Dukla - Plzeň: Tyč Aidina Mahmutoviče

Dukla - Plzeň: Šance Milana Petržely

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46