CELÝ SESTŘIH: Lafata nafilmoval penaltu, před tím mu sudí vzali regulérní gól

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty odvrátili možná fatální selhání v boji o titul. Proti Teplicím v 21. kole Synot ligy dlouho naráželi na zeď jménem Tomáš Grigar. V 89. minutě ale přišel kontroverzní okamžik: nafilmovaný pád Davida Lafaty ve vápně a Bořek Dočkal z penalty rozhodl o výhře 1:0. Už předtím ovšem rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu domácím regulérní gól. Sparta stáhla náskok vedoucí Plzně na dva body, Viktoria ale opět může utéct v nedělním duelu s Libercem.

Sparta - Teplice: Pád Davida Lafaty a penalta Bořka Dočkala na 1:0

První poločas patřil Spartě. Domácí se brzy dostali do tlaku a vypracovali si několik dobrých příležitostí. Nejprve se zblízka neprosadil po rychlé akci Kadlec a neuspěl ani se střelou z vápna, ke které se dostal po špatné hlavičce Vůcha.

Sparta tlačila dál a ve 14. minutě protáhl brankáře Grigara povedenou střelou z dálky Vácha . Vzápětí teplický gólman zneškodnil i Costovu střelu zblízka a Brabec poslal dorážku trestuhodně nad. Neuspěl ani kapitán Lafata , který těsně minul pravou tyč.

Druhý poločas začal tam, kde první skončil - soubojem domácích s brankářem Grigarem. Teplický gólman hned v úvodu včasným vyběhnutím zmařil Kadlecovu šanci a po následném rohu vychytal i Lafatu.

Rozhodující okamžik zápasu Sparty s Teplicemi: David Lafata padá ve vápně a následuje penalta...

Slabší chvilku si Grigar vybral po hodině hry, Lafata ale jeho chybu potrestat nedokázal a v těžké pozici poslal míč jen podél brankové čáry. Ještě blíž k vedení byli domácí o chvíli později, ale Kadlecova technická střela skončila na břevně a dorážku zlikvidoval Grigar.

V 65. minutě už Letná slavila, když Lafata tečoval Kadlecovu střelu do branky, radost ale byla předčasná. Nejlepší střelec domácích stál totiž podle rozhodčího v ofsajdu, i když opakované záběry ukazují, že se rozhodčí mýlil.

Sparta - Teplice: Gól Davida Lafaty z ofsajdu

Čtyřzápasové čekání na gól neukončil ani o chvíli později, kdy zblízka trefil Grigara.

Závěrečný tlak Sparty přinesl nejprve nebezpečnou hlavičku Kováče , poté mířil z přímého kopu těsně vedle teplický útočník Potočný. Rozhodnutí však přišlo až v nastavení, kdy ve vápně spadl Lafata a Dočkal nařízený pokutový kop s přehledem proměnil.

Sparta Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 89. Dočkal z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Krob, Litsingi , Ljevakovič , Vachoušek . ČK: 90. Vachoušek (všichni Teplice). Diváci: 8502.
Sparta: Štěch - Mareček (75. Řezníček), Holek , J. Brabec (69. Kováč), Costa - V. Kadlec, Dočkal, Matějovský, Vácha, L. Krejčí (46. Konaté) - Lafata. Trenér: Lavička .
Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Jablonský (46. Vondrášek), Krob - Hora, Vachoušek, Ljevakovič, Litsingi (58. Balázs), Vůch - Potočný. Trenér: P. Rada.

Sparta - Teplice: Břevno Václava Kadlece a dorážka Tiémoka Konatého

Sparta - Teplice: Střela Davida Lafaty z úhlu

Sparta - Teplice: Skluz Jana Kroba na Lukáše Marečka

Sparta - Teplice: Zmařená šance Bořka Dočkala

Sparta - Teplice: Šance Davida Lafaty

Sparta - Teplice: Dělovka Lukáše Váchy