CELÝ SESTŘIH: Jablonecký Novák dvěma góly sestřelil Příbram

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jablonce porazili ve 21. kole první ligy Příbram 2:0. Severočeši po předchozích dvou remízách opět bodovali naplno a upevnili se třetí místo v tabulce. O domácí výhře Baumitu rozhodl dvěma góly jeho nejlepší střelec obránce Filip Novák, který nejprve ve 45. minutě otevřel skóre a v závěru proměnil penaltu. Příbram po páté venkovní porážce za sebou klesla na deváté místo.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Příbram 2:0

Příbramští i v Jablonci od začátku potvrzovali, že jsou mužstvem dvou tváří a zatímco doma válí, venku se jim vůbec nedaří. Severočeši si ihned vytvořili trvalou převahu, ale dlouho ji nedokázali vyjádřit gólově. Jako první vážněji zahrozil po dvaceti minutách po Romerově centru Crnkič, který hlavou těsně minul.

Po půlhodině hry přišla komplikace pro hosty. Brankář Boháč při vyběhnutí zřejmě špatně došlápl, s bolestivou grimasou se skácel na trávník a musel přepustit místo náhradníkovi Krbečkovi, který si v lize zachytal poprvé od srpnového šestého kola a prohry 1:4 na Slovácku.

Jablonec - Příbram: Brankář Boháč se zranil a musel střídat

Příbramští většinu času bránili v bloku, i tak ale občas dokázali zazlobit. V 35. minutě po velkém závaru dorážel sám před brankářem Bednář, ovšem asistent odmával ofsajd.

Zdálo se, že domácí už v první půli svou aktivitu ve vedoucí gól nepřetaví, když Pospíšil ve 45. minutě kolmicí šajtlí vysunul Nováka, ten si naběhl na obranu a střelou na bližší tyč překonal Krbečka.

Jablonec - Příbram: Gól Filipa Nováka na 1:0

I po pauze byli Jablonečtí lepší a zpočátku trefovali brankovou konstrukci. V 60. minutě zkazilo Kopicovi po pěkné individuální akci radost břevno a za chvíli zakroutil Pospíšil míč z přímého kopu na spojnici tyčí.

Příbram ke konci zápasu přece jen trochu přidala, ale k vyložené šanci se nepropracovala. Hostům nepomohl ani jeden z mnoha signálů při standardkách, který tentokrát nevyšel. Naopak v 82. minutě si Jablonec pojistil tři body. Po zákroku Matějů na Mingazova Novák proměnil penaltu a vsítil svůj jedenáctý ligový gól v kariéře, z toho osmý v této sezoně.

Jablonec - Příbram: Faul a penalta Filipa Nováka na 2:0

Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 45. a 82. z pen. F. Novák. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Vaňkát. ŽK: Beneš - Fillo. Diváci: 2872.
Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Hübschman, Greguš - Kopic (88. Masopust), M. Pospíšil, Crnkič (65. Mingazov) - Šabala (76. Doležal). Trenér: Šilhavý.
Příbram: Boháč (30. L. Krbeček) - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Pilík (88. Rys), Hnaníček, Fillo (83. Suchan), Krameš, Zeman - Bednář. Trenér: Tobiáš.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41