CELÝ SESTŘIH: Baník veze výhru z Bohemians, přišel o Baroše

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Souboj sousedů v tabulce mezi Bohemians a Baníkem Ostrava dopadl lépe pro hosty. Moravané v Ďolíčku zvítězili 2:0 po brankách Narha a Frydrycha. Zápas nedohrál kapitán Baníku Milan Baroš, který kvůli zranění musel střídat už v 7. minutě. Baník se posunul na osmé místo tabulky. Třináctí "Klokani" pošesté za sebou doma Baník v nejvyšší soutěži neporazili a z toho popáté mu nedali ani gól.

Hned v úvodu přišla pro Ostravu velká komplikace, protože na trávníku zůstal ležet zraněný kapitán Baroš , který byl odnesen na nosítkách a už v sedmé minutě vystřídán. Krátce předtím přízemný pokus domácího Moravce vytáhl brankář Pavlenka na roh.

Bohemians zpočátku docela snadno pronikali do soupeřovy šestnáctky, ale nedařila se jim finální fáze. Například Mikuše nepustil do zakončení pozorný Pavlenka.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Baník Ostrava 0:2

Ve 33. minutě hlavičkoval do boční sítě Frydrych po Narhově centru a aktivní náhradník Baroše před pauzou po individuální akci vystřelil nad domácí branku. I druhý poločas začal Narhovou šancí, jenže ghanský útočník při svém úniku nepřelstil vyběhnutého gólmana Zlámala a zbrkle zamířil vedle.

V 65. minutě Ostrava poprvé zaskočila vyprodaný Ďolíček. Kukec našel v pokutovém území Narha, který tentokrát zblízka pohotově propálil Zlámala. Za osm minut už to bylo o dva góly, když po další chybě domácí defenzivy přesně hlavičkoval Frydrych.

Bohemians prakticky nepředvedli žádný závěrečný tlak a prohráli osmé z posledních třinácti ligových utkání.

23. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Branky: 65. Narh, 73. Frydrych. Rozhodčí: Kocourek - Štěrba, Peřina. ŽK: Sukup, Kukec, Jirásek, Foltýn, Kouřil (všichni Ostrava). Diváci: 5000 (vyprodáno).

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Gajič, Kalina - Moravec (46. Cicman, 77. Šmíd), Jindřišek, J. Rada, Mosquera - Bartek - Mikuš. Trenér: Pivarník.
Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič (75. Kaša) - Foltýn, Jirásek - Sukup (60. Holzer ), Kukec, Sivrič - Baroš (7. Narh). Trenér: Frňka.

Bohemians - Baník: Šance Francise Narha

Bohemians - Baník: Gól Michala Frydrycha na 0:2Narha a FrydrychaNarha a Frydrycha

Bohemians - Baník: Gól Francise Narha na 0:1

Bohemians - Baník: Narh selhal v zakončení

Bohemians - Baník: Šance Michala Frydrycha

Bohemians - Baník: Milan Baroš střídal už v 7. minutě

Ostravského kapitána Milana Baroše museli ze hřiště v zápase Baníku s Bohemians odnést na nosítkách

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41
7. Teplice 30 9 11 10 41:37 38
8. Bohem. 1905 30 10 8 12 35:41 38