CELÝ SESTŘIH: Jablonec poprvé na jaře prohrál, padl na Julisce

Autor: rjm, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté třetího Jablonce prohráli na hřišti Dukly 0:1 a poprvé v jarní části první ligy nebodovali. Severočeši v zápase 24. kola neodpověděli na gól Tomáše Bergera z 11. minuty a nenavázali na podzimní drtivou výhru nad Pražany 6:0. Jablonec ztrácí čtyři body na druhou Spartu, která má k dobru večerní zápas v Liberci. Dukla v neúplné tabulce poskočila na páté místo.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 1:0

První větší šancí si v desáté minutě vypracoval Jablonec, když hlavičku Kysely po rohu vyrazil brankář Rada. Už v 11. minutě se však měnilo skóre na druhé straně. Beauguel se dostal k odraženému míči, vybídl obloučkem Bergera a ten na hranici ofsajdového postavení překonal Hrubého. Jablonecký gólman v lize inkasoval poprvé po 406 minutách.

Duklu gól výrazně povzbudil. Hrubý s obtížemi vyrazil Bergerovu tvrdou ránu a Beauguel po Karavajevově centru zakončoval vedle. Ve 23. minutě zachránila hosty od druhého gólu tyč, kterou napálil Mareš z hranice malého vápna.

Dukla - Jablonec: Gól Tomáše Bergera na 1:0

Po půlhodině hry přišly velké šance Jablonce. Rada nadvakrát zlikvidoval střelu Kopice a pak domácímu brankáři pomohlo břevno při Benešově tečovaném pokusu z rohového kopu. Z pokutového území poté Greguš těsně minul tyčku. Přestože se Jablonec před utkáním chlubil druhou nejlepší obranou soutěže, hráči Dukly dostávali v první půli hodně prostoru. Beauguelovu ránu konečky prstů krátce před pauzou vytáhl Hrubý na roh.

Dukla - Jablonec: Hrubý vychytal Čajiče

Ve 47. minutě Mareš málem poslal Duklu do dvoubrankového vedení, ale rozhodčí po delší pauze gól neuznali zřejmě kvůli ofsajdu Beauguela. S domácími ale tato situace nezamávala a dál favorita tlačili. Považancovu dalekonosnou ránu zneškodnil jablonecký brankář a Marešova "dělovka" byla lehce tečovaná mimo.

Hráči Baumitu sice v závěru drželi míč, ale větší šance ani souvislejší tlak si nevypracovali. Naopak domácího Mareše čtvrthodiny před koncem znovu vychytal pozorný Hrubý, který pak vyrazil i ránu Čajiče. Jablonec tak prohrál poprvé od listopadového utkání s Plzní.

Dukla - Jablonec: Neuznaný gól Jakuba Mareše

24. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Baumit Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 11. Berger. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Jiřík. ŽK: Považanec (Dukla). Diváci: 1898.