CELÝ SESTŘIH: Mizerný Baník se topí v krizi. V Jihlavě prohrál 0:2

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Dva góly během jediné minuty přinesly fotbalistům Jihlavy výhru 2:0 v duelu 25. kola první ligy s Baníkem Ostrava. Nejprve chybu hostujícího brankáře Pavlenky potrestal střelou z nulového úhlu Harba, hned na to hezkou střelou do šibenice zvyšoval Kliment. Jihlava tak bodovala pošesté z posledních sedmi zápasů, naopak Baník prohrál čtvrtý z posledních pěti utkání.

Ostrava dosud přitom s Jihlavou padla v jediném ze sedmi zápasů, tentokráte však nezvládla začátek utkání. Vysočina byla od začátku mnohem aktivnější a brzy byla odměněna góly.

Ve 13. minutě poslal do vedení domácí tým bosenský útočník Harba, jenž vstřelil první branku v jarní části sezony. Naposledy se trefil dvakrát ještě na podzim do sítě Hradce Králové.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava – Ostrava 2:0

Probuzený elitní útočník Jihlavy využil chybného vyběhnutí brankáře Pavlenky. Reprezentant do 21 let se bál, že zahraje rukou mimo vápno, míč tak nezachytil, a Harba levačkou téměř z brankové čáry zakroutil míč do prázdné branky.

Navíc neuplynula ještě ani minuta hry a Jihlava znovu slavila. Šulek zatáhl po levé straně míč, který se ještě po Kučerovi dostal ke Klimentovi, ten napřáhl z 20 metrů a jeho střela zaplula přesně k pravé tyči hostující branky. Byl to jeho druhý ligový gól kariéry.

Jihlava - Ostrava: Gól Harise Harby na 1:0

Jihlava - Ostrava: Gól Jana Klimenta na 2:0

Po půlhodině hry mohl vedení dominující Jihlavy navýšit Šulek, ale záložník Vysočiny z malého vápna v záklonu mířil mimo tři tyče Pavlenkovy svatyně.

Do druhého poločasu hostující trenér Frňka stáhl ze hry Foltýna a posílil ofenzívu Mišákem, jenže středopolař, který do Baníku zamířil v lednu letošního roku, na sebe upozornil jen žlutou kartou po šesti minutách pobytu na hrací ploše.

Jihlava - Ostrava: Zákrok Michala Frydrycha na Jana Klimenta

Jihlava - Ostrava: Šance Patrika Mišáka

Jihlava - Ostrava: Tyč Tomáše Kučery

To už ale domácí mohli vést o tři branky, ale Kliment tentokráte těsně minul pravou tyč ostravské branky. Hned z protiútoku dal o sobě přeci jen pozitivněji vědět střídající Mišák. Po přihrávce Narha ale v dobré pozici pálil nad.

Pět minut před koncem mohl ze standardní situace navýšit vedení domácích Kučera, ale centr se snesl jen na levou tyč ostravské brány. Ostrava ¨však ani ve zbytku utkání gól nedala a v Jihlavě potvrdila, že s 18 brankami má nejhorší útok ligy. Navíc z posledního tuctu kol dokázali Baníkovci vyhrát jenom jednou.

25. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 13. Harba, 14. Kliment. Rozhodčí: Marek - Urban, Pochylý. ŽK: Mišák, Narh, Kukec (všichni Ostrava). Diváci: 3439.

Jihlava: Hanuš - T. Marek, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Jánoš, Kučera - Fulnek, Šulek (66. Nerad), Kliment (62. Kukol) - Harba (79. Mešanovič). Trenér: Klusáček.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič - Foltýn (46. Mišák), Kukec - Sivrič, Jirásek (87. Holzer), De Azevedo - Narh (66. Zapata). Trenér: Frňka.

Zleva jihlavští obránci Matěj Hybš a Jiří Krejčí a záložník Baníku Carlos de Azevedo.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41