CELÝ SESTŘIH: Plzeň se doma chytila. Porazila Slovácko 4:0

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Po dvou ligových ztrátách bodovali fotbalisté Plzně naplno. Doma porazili Slovácko jednoznačně 4:0 a do jarního šlágru půjde lídr proti druhé Spartě půjde příští sobotu minimálně s tříbodovým náskokem. Před zítřejším zápasem obhájcem titulu s Mladou Boleslaví vede o šest bodů. Už v páté minutě pomohl Viktorii vlastní gól Kerbra, výhru pak ještě potvrdili Kovařík z penalty a dvěma góly po brejcích Mahmutovič. Hosté navíc od 33. minuty dohrávali bez vyloučeného Mezlíka.

Plzeň v minulých dvou kolech remizovala v Teplicích 0:0 a prohrála doma s Mladou Boleslaví 1:2. Další zaváhání tak už nechtěla dopustit a od začátku se do Slovácka pořádně zakousla. Pomohlo k tomu i nasazení útočníka Holendy, který tentokráte dostal v základní sestavě přednost před Mahmutovičem.

Právě Holenda šel při prvním rohu do souboje s gólmanem Hečou, ten Kovaříkův centr podskočil a za ním naskakující Kerbr si srazil míč ramenem do vlastní branky. Rychlé vedení domácí ještě povzbudilo a Holenda s Kolářem mohli vedení navýšit.

Slovácko, které překvapivě nastoupilo v útoku bez kanonýra Doška, se chytlo až po čtvrthodině, kdy utlumilo tlak domácích. Směrem dopředu se však příliš neprosazovalo. To na druhé straně měl po půlhodině hry po dalším rohu velkou šanci Hubník.

Oslav výhry nad Slováckem se zúčastnil i syn Mahmutoviče

Hned na to přišel další útok, Pilař pronikl do vápna, nacpal se před Mezlíka, který ho stáhnul a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Sudí Lerch navíc nařídil penaltu, kterou Kovařík proměnil tvrdou střelou do středu branky.

Hned po minutě druhé půle mohl další gól přidat Pilař, který dostal přihrávku za obranu, ale ve skluzu brankáře Heču nepropálil. V 58. minutě pak Vaněk při závaru nastřelil hlavou břevno.

Konstrukce branky pomohla hostům i v 72. minutě, kdy Kovařík táhl brejk dvou na jediného obránce, připravil tutovku střídajícímu Mahmutovičovi, bosenský útočník však trefil jen tyč odkryté branky. Jenže hned vzápětí si napravil reputaci a samostatný únik na gólmana zakončil gólem, svým desátým v sezoně. Pět minut před koncem pak po Kovaříkově centru přidal i jedenáctý, když tentokráte odkrytou branku trefil.

Slovácko za zápas ani jednou nevystřelilo na domácí branku, trenér Habanec alespoň využil rozhodnutý zápas k tomu, aby v závěru dal šanci teprve osmnáctiletému Galuškovi, pro něhož šlo o ligovou premiéru.

Branky: 74. a 85. Mahmutovič, 5. vlastní Kerbr, 34. Kovařík z pen. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Blažej. ŽK: Mezlík, Valenta, Diviš. ČK: 33. Mezlík (všichni Slovácko). Diváci: 11.105.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk (81. Hrošovský), Hořava - Pilař (73. Petržela), D. Kolář, Kovařík - Holenda (69. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.

Slovácko: Heča - Reinberk, Mezlík, Košút, Šimko - Valenta, Havlík - Hlúpik, Trávník (82. Kalouda), Kerbr (79. Galuška) - Diviš. Trenér: Habanec.

Plzeň - Slovácko: Sólo Patrika Hrošovského

Plzeň - Slovácko: Gól Aidina Mahmutoviče na 4:0

Plzeň - Slovácko: Gól Aidina Mahmutoviče na 3:0

Plzeň - Slovácko: Aidin Mahmutovič trefil tyč odkryté brány

Plzeň - Slovácko: Šance Václava Pilaře

Plzeň - Slovácko: Břevno Ondřeje Vaňka