CELÝ SESTŘIH: Bohemka urvala bod. S Boleslaví hrála 1:1

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Mladé Boleslavi na závěr 27. ligového kola remizovali 1:1 na hřišti Bohemians Praha 1905 a na čtvrtém místě tabulky mají jen dvoubodový náskok na pátou Příbram. Svěřenci Karla Jarolíma zvítězili v jediném z posledních šesti kol. Středočechy poslal v Ďolíčku do vedení ve 20. minutě Lukáš Magera, ale Slovák Matúš Mikuš po chvilce vyrovnal. Jedenáctí Bohemians ještě nemají definitivní jistotu záchrany.

Bohemians měli v úvodu převahu a jako první zahrozili. V deváté minutě Mikušovu ránu z úhlu vyrazil gólman Hruška na roh. Na druhé straně jen těsně přestřelil Zahustel.

Ve 20. minutě otevřela skóre Mladá Boleslav po velké chybě Gajiče. Srbský obránce zpětnou přihrávkou hlavou našel soupeřova kapitána Mageru, který rovněž hlavou přehodil brankáře Zlámala.

Domácí však dokázali velmi rychle odpovědět a ve 23. minutě akci Moravce a Mosquery pohotově zakončil Mikuš. Pro Bohemians to byla teprve druhá branka do sítě Boleslavi za posledních šest vzájemných ligových duelů.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 1:1

Gajič své zaváhání před úvodním gólem částečně napravil, když v šestnáctce zblokoval pokus Skaláka. Diváci ale potom hodně dlouho čekali na další šanci nebo zajímavý moment vyrovnaného utkání.

Po změně stran se oba týmy v ofenzivě trápily ještě víc. Boleslavský útok nedokázal oživit ani střídající nejlepší týmový střelec Wágner. Domácí trochu ožili až v závěrečné desetiminutovce. Kolumbijec Mosquera v pokutovém území pálil nepřesně a v závěru ještě Hruška bez problémů chytil pokusy náhradníků Bratanoviče a Lietavy.

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav: Šance Elvise Bratanoviče

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav: Gól Matúše Mikuše na 1:1

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav: Gól Lukáše Magery na 0:1

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav: Šance Matúše Mikuše

27. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Branky: 23. Mikuš - 20 Magera. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Jindřišek - Kúdela. Diváci: 4023.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Gajič, Šmíd, Šírl - Bartek, Jindřišek, J. Rada (46. Žaloudek), Mosquera (82. Bratanovič) - Mikuš (76. Lietava), Moravec. Trenér: Pivarník.

Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Křapka, Koch, Bořil - Vacek, Kúdela - Zahustel, Skalák (85. M. Vukadinovič), Bartl (62. Wágner) - Magera (72. Ďuriš). Trenér: K. Jarolím.