CELÝ SESTŘIH: Bitva o poháry bez vítěze. Teplice - Příbram 1:1

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Příbrami hájí i dvě kola před koncem první ligy pátou příčku, která může v případě triumfu Jablonce v Poháru FAČR znamenat postup do Evropské ligy. V přímém souboji o ni dokázali remizovat v Teplicích 1:1. Hrubku domácího brankáře Grigara potrestal Matějů, Teplice sice po změně stran zatlačily, ale stihly jen vyrovnat zásluhou Potočného a dvakrát trefit tyč.

Přímý souboj o pátou příčku začaly lépe Teplice. Už po pěti minutách se dostal k hlavičce Vachoušek, brankář Kelemen míč jen vyrazil a Krob dorážel těsně vedle. Příbram vsadila na zatažený blok a rychlé brejky, což jí celkem fungovalo. Dlouho se sice nedostávala do šancí, ale v závěru prvního poločasu začala hrozit. V 35. minutě po závaru pálil nad branku Suchan a deset minut nato už hosté vedli.

Pomohla jim k tomu hrozivá chyba domácích. Matějů obral na hranici pokutového území o míč brankáře Grigara, z pravé strany prošel podél čáry až před branku a přes skluz Lüftnera dostal míč do sítě.

CELÝ SESTŘIH Teplice - Příbram 1:1

Teplice se ale po pauze oklepaly. Ve 49. minutě hlavičkoval Hora do tyče a za další dvě minuty bylo vyrovnáno. Balázsův centr sklepl na rohu malého vápna akrobaticky Krob a Potočný dostal míč pod vybíhajícím Kelemenem do branky. Mimořádně povedenou čtvrthodinu Teplic zakončily dvě tutovky Balázse - nejdřív hlavičkoval zblízka mimo, pak skluzem trefil tyč.

Příbram pak viditelně přitvrdila a dokázala domácí nápor otupit. Tepličtí se kvůli tomu často zlobili na rozhodčího - asi nejvíc v 70. minutě, kdy Matějů zřejmě v pokutovém území stáhl Potočného, penalta se ale nepískala.

Závěr se dohrával ve velkém tempu. Ani Příbrami bod nestačil a chodila do brejků ve velkém počtu hráčů. V poslední desetiminutovce měla dvě dobré šance, jenže Pilík a Bednář v nich neuspěli.

FK Teplice - 1. FK Příbram 1:1 (0:1)

Branky: 51. Potočný - 45. Matějů. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Fišer. ŽK: Ljevakovič - Suchan, Zápotočný, Matějů. Diváci: 2036.

Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Ljevakovič, Vachoušek - Hora, Litsingi (89. Kapolongo), Balász (81. Vůch) - Potočný. Trenér: P. Rada.

Příbram: Kelemen - Matějů, Hájovský, Zápotočný, Divíšek - Nitrianský (90.+1 Tregler), Pilík, Suchan (89. Fořt), Hnaníček, Zeman - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41