CELÝ SESTŘIH: Mistři! Plzeň porazila Jihlavu a slaví třetí titul

Autor: ČTK, iSport.cz, bke
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

EXKLUZIVNÍ SESTŘIHY | Fotbalisté Plzně slaví svůj třetí titul v historii klubu! Dvě kola před koncem sezony už mají jistotu, že je druhá Sparta nemůže předstihnout. O zisku titulu Plzeň rozhodla díky výhře nad Jihlavou 2:0. O branky se postarali Roman Hubník a František Rajtoral.

První branka Romana Hubníka však neměla platit, protože jeho dorážce předcházelo při Kolářově hlavičce ofsajdové postavení. Sudí však toto postavení mimo hru přehlídli.

Ještě do poločasu zvyšoval František Rajtoral na 2:0, když uplatnil důraz před jihlavskou brankou. Utkání měla poté Plzeň pod kontrolou a získala potřebné tři body k definitivní jistotě mistrovského titulu, který po roce opět bere Spartě.

Na poslední minuty poslal trenér Miroslav Koubek na hřiště Pavla Horvátha. Po závěrečném hvizdu mohly naplno propuknout mistrovské oslavy...

Plzeň - Jihlava: Pavel Horváth jde na hřiště

Horváth jde na hřiště! Na úplný závěr utkání střídá Hrošovského.

Plzeň - Jihlava: Šance Aidina Mahmutoviče

V 66. minutě se v šanci objevil Mahmutovič, ale Hanuš ho vychytal.

Plzeň si hlídá náskok. Její kouč Koubek v 56. minutě poprvé sáhl do sestavy, když poslal místo Holendy na hřiště Mahmutoviče.

Začal 2. poločas

Plzeň - Jihlava: Gól Františka Rajtorala na 2:0

Plzeň vede už 2:0! Z branky se raduje Rajtoral.

Plzeň - Jihlava: Gól Romana Hubníka na 1:0

Plzeň vede 1:0! Dorážkou se prosadil Roman Hubník. Jeho střele ale předcházelo ofsajdové postavení, gól neměl platit.

Plzeň - Jihlava: Šance Jana Holendy

Ve 22. minutě se do brejku dostal jihlavský útočník Mešanovič, ale Kozáčika neobstřelil. O minutu později mohl poslat Plzeň do vedení Holenda, jenže mířil vedle.

Plzeň - Jihlava: Šance Adama Jánoše

V 5. minutě mohl překvapit jihlavského brankáře centrem Hrošovský, na druhé straně měl v 8. minutě velkou šanci Jánoš, ale minul.

Plzeň - Jihlava: Šance Františka Rajtorala

Začal 1. poločas

Ačkoli má Viktoria na potvrzení titulu tři pokusy, v Plzni doufají, že to hráči zvládnou hned dnes v domácím prostředí. I proto měli fanoušci o zápas mimořádný zájem a stadion pro 11 tisíc diváků by se vyprodal třikrát. Příznivci, na které se nedostalo, mohou utkání sledovat společně na nádvoří Plzeňského pivovaru.

Jihlava ale chce plzeňské oslavy minimálně oddálit. Věří si i díky tomu, že společně se Slavií a Mladou Boleslaví je v této sezoně jediným týmem, který v lize Viktorii porazil: na podzim doma vyhrála 2:1. Pro Plzeň je navíc komplikací, že kvůli žlutým kartám postrádá střední záložníky Ondřeje Vaňka a Tomáše Hořavu.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41
7. Teplice 30 9 11 10 41:37 38
8. Bohem. 1905 30 10 8 12 35:41 38