CELÝ SESTŘIH: Na úvod zklamání! Sparta v Jihlavě jen remizovala 0:0

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Po povedené přípravě si věřili, navíc byli jasným favoritem. Fotbalisté Sparty ovšem v úvodním kolem Synot ligy nenašli recept na obranu Jihlavy a ještě je párkrát musel zachránit brankář David Bičík. Největší šanci hostů měl v 77. minutě střídající Franci Litsingi, ale napálil jen gólmana Hanuše. Svěřenci Zdeňka Ščasného tak vezou z Vysočiny pouze bod za remízu 0:0.

Utkání Jihlava - Sparta jsme sledovali v PŘÍMÉM PŘENOSU

CELÝ SESTŘIH: Jihlava–Sparta 0:0

Sparta nastoupila bez zraněného kapitána Lafaty a s několika novými tvářemi. Šanci dostali Hybš, Frýdek, Steinhöfer i Paixao, kterému s ev přípravě střelecky dařilo. Tentokráte však byl Portugalec na hřišti téměř neviditelný. Mnohem aktivnější byl jeho kolega v útoku Krejčí, který dal zapomenout na nevydařené jaro, ale ani on obranu Jihlavy nepokořil stejně jako střídající posily Litsingi a Fatai.

První vzruch do utkání přinesla osmá minuta, kdy ve vápně spadl jihlavský útočník Mešanovič, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Sparta měla územní převahu, držela míč, ale nedokázala se prosadit proti zhuštěné obraně soupeře.

Po dvaceti minutách se mohl prosadit Krejčí po přihrávce Matějovského, ale jeho střelu obránci zablokovali. Skóre se mohlo měnit na druhé straně. Zablokovaná střela Kukola se odrazila k Markovi a nový kapitán Jihlavanů trefil v 27. minutě břevno.

Po půlhodině hry se dostal do vápna Jungr, ale Bičík podržel Spartu a výborným zákrokem střelu jihlavského záložníka zneškodnil. Hned po přestávce mohl strhnout vedení na Stranu Sparty Paixao, který průnikovou přihrávku Hybše do vápna poslal těsně kolem levé tyče Hanušovy brány.

Čtvrthodiny před koncem mohl po Krejčího přihrávce rozhodnout sparťanský kapitán Dočkal, ale v poslední chvíli mu do střely vpadl jihlavský obránce. Pak sice Sparta tlačila, ale vyloženou šanci už si ve zbytku hry nevypracovala.

Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Kříž. ŽK: J. Krejčí, Dvořák - Mareček, Dočkal, Vácha. Diváků: 3894.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - T. Marek, Nerad - Kukol (80. Fulnek), Jungr (69. Přeučil), Batioja - Mešanovič (75. Dvořák). Trenér: Klusáček.
Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Hybš - Steinhöfer (46. Fatai), Matějovský, Vácha, Dočkal, Frýdek (68. Konaté) - M. Paixao (75. Litsingi), L. Krejčí. Trenér: Ščasný.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47