26. července 2015 • 18:53

CELÝ SESTŘIH: Klokani doma padli. Zlín si odváží výhru 1:0

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté nováčka Zlína se po šesti letech vrátili do nejvyšší soutěže vítězstvím. "Ševci" v úvodním kole nové sezony vyhráli 1:0 na hřišti Bohemians 1905 díky gólu obránce Lukáše Pazdery z 25. minuty. Pražský tým v lize ukončil jarní sedmizápasovou šňůru bez porážky.

"My to vítězství samozřejmě nepřeceňujeme, je dalších 29 kol. Odjíždíme s pokorou domů, dneska se budeme radovat, ale zítra už budeme znovu trénovat," řekl trenér Zlína Bohumil Páník.

Zlínští s domácím favoritem od začátku drželi krok. V osmé minutě však na sebe poprvé upozornila letní posila Bohemians Čížek. Bývalý jablonecký záložník dalekonosným přímým kopem hodně protáhl hostujícího gólmana Holého.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Zlín 0:1

Po pasáži bez větší šance ve 25. minutě z ničeho nic otevřeli skóre hosté. Pazdera dostal od Kopečného přesný míč z pravé strany a pohotovou ranou na zadní tyč překonal Zlámala.

"Oba krajní beci se snažíme podporovat útok a teď to vyšlo z pravé strany. Výborný centr, já se hlavně soustředil, abych to trefil. Povedlo se a skončilo to v bráně," popsal Pazdera svůj zásah.

Brankář Bohemians pak krátce před pauzou zachránil "Klokany" před druhým gólem, když zblízka výborně vychytal Železníka. "Gól nám hodně uškodil, protože někteří hráči ještě víc znervóznili. Měli jsme tam nějaké příležitosti, ale do vyložených šancí jsme se nedostávali," uvedl domácí kouč Roman Pivarník.

Zlínská radost z prvního gólu.

O přestávce sice poslal na hřiště dva nové hráče, ale vršovické mužstvo dál působilo nervózně a obtížně se dostávalo do zlínské obrany. S Mosquerovým stříleným centrem si poradil Holý, jeho protějšek Zlámal zase vytáhl ránu Poznara.

Bohemians se dál snažili moravského protivníka zatlačit a nějak překvapit. Jirásek z dobré pozice zamířil jen nad břevno, vyrovnání měl na kopačce v 87. minutě střídající Mikuš, ale Holý jeho přízemní pokus vyrazil. "Gólman si podle mě zaslouží absolutorium. Jsme rádi, že nás posílil ze Sparty. Dokázal to, v co jsme věřili a viděli v tréninku," ocenil Holého kouč Páník.

Pražané tak Zlín pošesté za sebou v nejvyšší soutěži nedokázali porazit. "Dneska nám v každém aspektu něco chybělo, jak v herní stránce a klidu na míči, tak v agresivitě vepředu," upozornil Pivarník.

1. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 0:1 (0:1)

Branka: 25. Pazdera. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Wilczek. ŽK: Holík, Holý, Janíček (všichni Zlín). Diváci: 4818.

Bohemians 1905: Zlámal - Pauschek (81. Bartek), Škerle, Šmíd, Šírl - Jindřišek, Jirásek - Mosquera, Čížek, Hašek (46. Mikuš) - Schick (46. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (90.+3 Hubáček), Holík (70. Živulič), Janíček, Koreš (83. Malý) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47