CELÝ SESTŘIH: Skvělý start nováčka ze Zlína! I podruhé vyhrál 1:0

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Zlína pokračují ve vydařeném návratu do první ligy. Nováček po Bohemians Praha 1905 porazil také Jihlavu 1:0 a zůstává stoprocentní. Navíc ještě neinkasoval. O jedinou branku se po rohovém kopu postaral Lukáš Železník.

Zlínští se do soupeře pustili již od úvodních minut a z náporu na jihlavskou branku vytěžili rohový kop. K exekuci se postavil Matějov, který míč posadil na hlavu zlínského kapitána Železníka a ten poslal domácí tým do vedení. "Těší nás vítězství. Podřídili jsme tomu vše a branka nám psychicky pomohla," řekl trenér Zlína Bohumil Páník.

Aktivní Železník měl i další možnost, ale z malého vápna pálil vysoko. Nebezpečně blízko Holého branky se ocitl na druhé straně jihlavský Kukol, jehož včas zlínský brankář zastavil. Blízko druhé branky byli v závěru poločasu opět domácí, když přízemní centr poslal k brance Železník, ale žádný z jeho spoluhráčů míč nedokázal usměrnit do sítě.

Po přestávce byla opticky aktivnější Jihlava. Jánoš z dálky prověřil pozornost Holého. Do šancí se ale více tlačili domácí. Korešova rána z levé strany skončila vedle tyče. Hodně nebezpečný byl opět zlínský Železník, který po vybídnutí od Koreše mířil sám proti Hanušovi, jenž vyběhl a zakončení zlínského střelce vyrazil.

"Chtěli jsme soupeře uběhat a nepustit ho k ničemu. Pomohla by nám druhá branka, která by nás ještě více uklidnila, ale ta nepřišla, což nám chybělo a bylo to nervózní až do poslední minuty," hodnotil Páník.

Centry z pravé strany od Kukola a Tlustého zlikvidoval jistý Holý, jenž vychytal i Batioju na zadní tyči. S přibývajícím časem se stupňoval tlak Jihlavy, ale pozorná defenzíva Zlína odolávala a navíc čerstvý Jordan prohnal jihlavské obránce, až jej musel přerušit brankář Hanuš. Skóre už se ale neměnilo.

"Věřili jsme, že ve Zlíně můžeme i vyhrát, ale výkon zůstal za očekáváními. Rychlá branka podpořila nadšení a sebedůvěru domácích a my jsme hlavně směrem dopředu byli bezmocní," prohlásil jihlavský kouč Luděk Klusáček.

"Jedna střela na bránu nestačí. Dopředu nám vše strašně dlouho trvalo, kombinace na jeden dotek neexistovala. Zlín naopak hrozil a vítězství si zasloužil," dodal.

Fastav Zlín - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)
Branka: 10. Železník. Rozhodčí: Jech - Nádvorník, Kotalík. ŽK: Janíček - Jánoš. Diváci: 4627.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (74. Malý), Janíček (64. Živulič), Holík, Koreš - Poznar (86. Jordan), Železník. Trenér: Páník.
Jihlava: Hanuš - Tlustý (84. Vaculík), Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - Kukol, Marek (64. Šulek), Jánoš, Batioja - Dvořák (70. Přeučil), Mešanovič. Trenér: Klusáček.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41