CELÝ SESTŘIH: Bídná Slavia! V Brně padla 0:1 a má zatím jen bod

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v předehrávce 3. kola první ligy Slavii Praha 1:0, vítězný gól vstřelil ve 28. minutě Michal Škoda. Brňané vyhráli nad Slavií už počtvrté v řadě. Pod vedením nového kouče Dušana Uhrina mladšího Pražané stále čekají na první výhru v novém ročníku.

V tabulce si Zbrojovka polepšila do sobotního pokračování kola se šesti body na druhé místo, Slavia s jedním bodem zůstala na chvostu.

"Naše bilance po třech kolech je špatná, bod je málo. Začali jsme opět hrát, až když jsme dostali branku. Ve druhém poločase jsme byli alespoň důrazní. Ale v trestném území nám agresivita chybí. Proto se nedostáváme do šancí a také jsme dnes prohráli," posteskl si po zápase kouč Slavie Dušan Uhrin mladší.

Brňané měli po celý první poločas mírnou územní převahu, do střeleckých příležitostí se dostávali jen stěží. Poprvé zahrozil po čtvrthodině po centru obránce Keresteše z levé strany Pašek, jehož hlavičku brankář Berkovec stačil vyrazit.

Slavia dlouho zápolila s přechodem do protiútoku, jejich kombinační souhře chyběla přesná finální přihrávka. V defenzivě si ve své ligové premiéře vedl zdatně v obranném kvartetu domácích fotbalistů Bosňan Frelih. S ním dostali poprvé v základní sestavě také příležitost Pašek a Lacko.

CELÝ SESTŘIH: Brno -Slavia 1:0

"Po nevydařeném utkání v Boleslavi jsme museli něco udělat. Proto přišly tři změny v sestavě, které se osvědčily, neboť jsme nedostali branku. Slavia byla technicky lepší na míči. My jsme zápas ubojovali," poznamenal kouč Brna Václav Kotal.

Slavia se dostala do první vážnější šance ve 26. minutě, záměr kanonýra Milana Škody ale brankář Melichárek vystihl. Vzápětí z protiútoku prostrčil chytře brněnský Zavadil míč mezi zadáky soupeře na druhého z bratrské dvojice Škodových Michala a ten brankáře Berkovce překonal.

"Prosmýkl jsem se mezi třemi zadáky. Když jsem viděl, že brankář Berkovec sedí na zemi, tak jsem mu míč přehodil jen přes nohu. Jsem rád, že jsme vyhráli. A poprvé jsem v zápase vyhrál i nad mým bratrem," radoval se z výhry autor vítězné trefy Michal Škoda.

Na inkasovaný gól zareagovala Slavia zvýšeným úsilím, vyrovnala hru, koncovce však chyběla přesnost. "Bohužel takto hrajeme stále. Nedokážeme se prosadit přesnější kombinační hrou. V Brně se nám navíc nehraje dobře. Prohra v každém případě mrzí," zhodnotil zápas Karel Piták.

Brno - Slavia: Gól Michala Škody na 1:0

Po změně stran přidali Pražané na bojovnosti i dravosti v osobních soubojích. Také přesněji kombinovali, ovládli střed pole a získali územní převahu. Brňané spoléhali na defenzivu a rychlé protiútoky. Po jednom z nich v 78. minutě Paškova hlavička jen těsně minula branku.

"Vítězství jsme ubojovali. Jinak ale my hrát nemůžeme. Nejsme Plzeň nebo Sparta, abychom se prosadili technickou hrou. Závěr byl trochu dramatický," dodal brankář Melichárek, který kvůli nemoci v prvních dvou kolech chyběl a ještě nebyl zcela zdráv.

Jenže na tréninku se zranil brankář Doležal. "Musel jsem proto do branky. Chtěl jsem pomoci týmu. Jinak bych ještě odpočíval," vysvětlil situaci brněnský brankář.

Ve snaze o vyrovnání slávisté v závěru otevřeli hru, jejich útoky ale narážely do přehuštěných zadních řad Brňanů. Ti s vypětím všech sil a za cenu kouskování hry těsné vítězství v nervózním závěru uhájili.

Brno - Slavia: Šance Davida Paška

Brno - Slavia: Šance Petra Buchty

Brno - Slavia: Šance Milana Škody

3. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 28. Michal Škoda. Rozhodčí: Proske - Hájek, Kubr. ŽK: Řezníček, Keresteš, Melichárek - Dostál, T. Jablonský, Bazala. Diváci: 5090.

Brno: Melichárek - P. Buchta, Košťál, Frelih, Keresteš - Malík (67. Chrien), Lacko - Pašek (84. Vávra), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček (89. Lutonský). Trenér: Kotal.

Slavia: Berkovec - Dostál (69.Voltr), Bílek, Deli, T. Jablonský - R. Hrubý (85. Bazala), Souček - Mikula, Piták, Zmrhal (46. Černý) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Obránce Zbrojovky Frelih brání Milana Škodu.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47