CELÝ SESTŘIH: Šural zahodil penaltu. Liberec hrál s Duklou 1:1

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Liberce s pražskou Duklou pouze remizovali. Domácí byli přitom po většinu zápasu lepším týmem, hlavně v prvním poločase měli jasnou převahu. Nestačilo jim ale ani jednogólové vedení po krásném gólu Josefa Šurala, vyrovnání zařídil hostující Berger. A když deset minut před koncem nedal střelec Šural penaltu, bylo jasno. Dukla uhrála v Liberci cennou remízu 1:1.

V liberecké brance poprvé v soutěžním utkání nastoupil Hladký, v prvním poločase ale příliš mnoho práce neměl. Slovan potvrzoval, že je na startu sezony v dobré pohodě a většinu úvodního dějství ovládal. Hned v páté minutě se po chybě v hostující obraně dostal do velké šance Folprecht, ale zamířil mimo.

Po čtvrthodině přišla další velké šance domácích. Po Bartošákově centru hlavičkoval Šural a Duklu zachránil od inkasované branky jen skvělý zákrok gólmana Rady.

Pražané pak trochu vyrovnali hru, ale do kabin nakonec přece jen šli v poločase se ztrátou. Šural ve 45. minutě zakroutil přímý kop přibližně z dvaceti metrů přesně k tyči a skóroval tak i ve třetím kole nové sezony.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Dukla 1:1

Po změně stran se ale obraz hry změnil. Dukla výrazně přidala a brzy mohla srovnat. V 57. minutě ale Bergera ve vyložené šanci vychytal Hladký, stejně jako o chvíli později Beauguela.V 63. minutě už tým z Julisky srovnal. Sudí Pechanec nařídil penaltu za ruku domácího Pokorného a Berger pokutový kop s přehledem technickou střelou proměnil. Stejně jako Šural se trefil ve všech třech kolech.

V 80. minutě zahrával penaltu i Liberec po zákroku Hlinky. Šural ale selhal a brankář Rada jeho pokus vyrazil. Slovan pokračoval v tlaku a hostující gólman musel vzápětí zasahovat i proti přímému kopu v podání Kerbra.

V hektické závěru ale mohla rozhodnout i Dukla, Čajičovu hlavičku musel vytěsnit Hladký. Na druhé straně pak ještě Šural nepřekonal Radu. Liberec tak nenavázal na čtvrteční výhru 3:0 ze hřiště izraelského Kirjatu Šmona v Evropské lize, naopak Dukla po minulém vítězství nad mistrovskou Plzní obrala o body i dalšího pohárového účastníka.

Slovan Liberec - Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 45. Josef Šural - 63. Berger z pen. Rozhodčí: Pechanec - Pilný, Peřina. ŽK: Kerbr - Vrzal, Berger. Diváci: 7100.

Liberec: Hladký - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Folprecht (69. Sackey), Pavelka - Kerbr, Shala (73. Delarge), Josef Šural - Rabušic (77. Bakoš). Trenér: Trpišovský.

Dukla: F. Rada - Jurendič, Hlinka, Jeřábek, Vrzal - Daniel Tetour (84. Miloševič), Marek Hanousek, Považanec (46. Čajič) - Berger, Beauguel, Přikryl (68. Jakub Mareš). Trenér: Kozel.