Hadaščokovo životní střídání. Góly přiblížil Liberci titul

Autor: iSport.cz
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

HISTORIE SYNOT LIGY | Nešlo to a nešlo. Fotbalisté Liberce potřebovali v předposledním kole sezony 2011/12 vyhrát v Jablonci, aby zůstali před závěrečným zápasem s Plzní v čele tabulky. Než přišel na hřiště Vojtěch Hadaščok, přes řadu šancí se nedokázali trefit do domácí sítě. Podívejte se na další díl seriálu z historie Synot ligy u příležitosti dalšího podještědského derby, které bude k vidění v neděli.

Nasazení tehdy dvacetiletého útočníka do hry v 66. minutě se od trenéra Jaroslava Šilhavého ukázalo jako prozíravý tah. Hadaščok se trefil hned prakticky z prvního kontaktu s míčem po třech minutách, na konečných 2:0 zvýšil v samotném závěru. „Budu na to vzpomínat do konce života. Je to zatím vrchol,“ tvrdí Hadaščok. O tři dny později navíc Liberec dotáhl svoji mistrovskou misi do konce. Po remíze 0:0 s Plzní se mohl radovat ze svého třetího titulu.