CELÝ SESTŘIH: Zlín porazil Baník 2:0, fanoušci řádili, 20 minut se nehrálo

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Ostrava 2:0
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Fotbalisté Zlína vyhráli ve 4. kole Synot ligy v divoké bitvě nad Baníkem Ostrava 2:0. Zápas byl na 20 minut přerušen kvůli řadění hostujících fanoušků, Zlín je po vítězství druhý v tabulce za vedoucí Spartou.

Domácím vyšel úvod utkání, v němž dokázali dostat Baník několikrát pod tlak. Aktivní byl zejména Železník, který měl dvě slibné příležitosti, ale ani jednu neproměnil.
Zlínští pokračovali v náporu. Janíčkovu ránu ještě Pavlenka zlikvidoval, ale ve 36. minutě už byl krátký na zakončení Poznara, k němuž došel Živuličův centr.

Velkou šanci na srovnání stavu měl na začátku druhé půle Narh, který utekl zlínské obraně, ale proti vybíhajícímu Holému neuspěl. Nebezpečný Narh si o několik minut později opět naběhl na pas za obranu, ale ani napodruhé zlínského brankáře nepřekonal.

Důležitý moment přišel v 60. minutě. V době, kdy měl Baník navrch, udeřil Kaša ve zlínské šestnáctce loktem Živuliče a sudí ostravskému obránci ukázal červenou kartu.
O deset minut později bylo utkání kvůli řádění ostravských fanoušků přerušeno. Příznivci Baníku na severní tribuně protrhli plot za zlínskou brankou a zasahovat musela policejní jednotka. Hrát se začalo až po dvacetiminutovém čekání.

Po dlouhé přestávce si Zlín ihned vypracoval dvě dobré šance. Pazdera zpoza šestnáctky těsně minul a Korešovu přihrávku pak překazil stoper Baníku. V početní výhodě domácí diktovali tempo hry a v předposlední minutě dvacetiminutového nastavení definitivně rozhodli. Střelec úvodní branky Poznar po přihrávce od Hájka zakončil chladnokrevně rychlé přečíslení přes bezmocného Pavlenku.

Fastav Zlín - Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 36. a 90.+19 Poznar. Rozhodčí: Julínek - Ratajová, Caletka. ŽK: Janíček, Holý, Jordan, Pazdera - Ježdík, Mensah, De Azevedo, Šichor. ČK: 60. Kaša (Ostrava). Diváci: 5873.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (90.+8 Bartolomeu), Živulič, Janíček, Koreš (90.+14 Jordan) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.
Ostrava: Pavlenka - Mondek, Frydrych, Kaša, Holzer - Mensah, Ježdík - Kukec (46. De Azevedo), Mišák (64. Šichor), Engelmann - Narh. Trenér: Korytář.