CELÝ SESTŘIH: Jablonec prolomil ligovou bídu, Brno zničil 3:0

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jablonce zvítězili v Brně nad Zbrojovkou 3:0, ukončili sérii tři ligových zápasů bez vítězství a v tabulce se posunuli na páté místo. Branky v zápase pátého kola stříleli Slovák Ján Greguš, Lukáš Masopust a Martin Doležal. Domácí dohrávali závěrečnou dvacetiminutovku bez vyloučeného Bosňana Boštjana Freliha.

Ráz jednoznačnému průběhu utkání dala hned pátá minuta zápasu. Po levé straně unikl obránci Petru Buchtovi jablonecký Tecl, který našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Greguše. Na jeho přesnou střelu do horního růžku nestačil brankář Doležal reagovat.

Rychlý gól domácí fotbalisty hodně poznamenal: nepřesně kombinovali a jejich snaha o protiútoky zůstala pouze u náznaků akcí, kterým chyběla myšlenka k překonání pozorných zadních řad protivníka. Na hrotu útoku nedokázal osamocený Řezníček udržet míč.

Brno - Jablonec: Tutovka Stanislava Tecla, útočník netrefil prázdnou

Jablonec měl celý úvodní poločas hru zcela ve své režii. Vedle křídelní hry byl jeho silnou zbraní i postupný protiútok. Šest minut před přestávkou hosté udeřili podruhé. Obránce Karavajev odcentroval z levé strany a volný Masopust hlavou překonal Doležala podruhé.

Možnost zvýšit náskok propásl po změně stran Tecl. Poprvé se ocitl ve 46. minutě zcela osamocený před domácí brankou, míč se ale zamotal pod kopačky. O dvacet minut později z podobné šance pro změnu branku netrefil.

Brno - Jablonec: Gól Jána Greguše na 0:1

Trenér Brna Kotal se pokusil oživit mdlý výkon svých svěřenců střídáními. Ve 48. minutě domácí fotbalisté poprvé přesně vystřelili na branku, pokus obránce Lutonského ze dvaceti metrů k tyči Hrubý vyrazil. Oproti prvnímu poločasu Brňané častěji hrozili rychlým protiútokem, v koncovce jim ale chyběla přesnost.

Vzruch přinesl střídající útočník Jablonce Martin Doležal. Hned po dvou minutách pobytu na trávníku jej při úniku školácky srazil obránce Frelih, jenž uviděl červenou kartu. O pouhou minutu později právě Doležal po rohovém kopu Trávníka přidal třetí branku. Početně oslabení Brňané se už navzdory převaze na korekci výsledku nezmohli.

RYCHLÝ SESTŘIH: Brno - Jablonec 1:1

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 0:3 (0:2)
Branky: 5. Greguš, 39. Masopust, 74. Martin Doležal I. Rozhodčí: Jech - Pochylý, Ratajová. ŽK: Greguš, Wágner (oba Jablonec). ČK: 73. Frelih (Brno). Diváci: 4722.

Brno: Martin Doležal II. - P. Buchta, Košťál, Frelih, Lutonský - Malík (54. Chrien), Lacko - Pašek, Zavadil, Vávra (46. Brigant) - Řezníček (82. Moukanza). Trenér: Kotal.
Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Karavajev - Greguš - Masopust (86. Crnkič), Pospíšil (82. Rossi), Trávník, Tecl - Wágner (71. Martin Doležal I.). Trenér: Šilhavý.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47