12. září 2015 • 19:09

CELÝ SESTŘIH: Zlín porazil Brno, z penalty rozhodl Železník

720p480p360p240p
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Brno 2:1
Mladá Boleslav - Příbram: Rezek krásně trefil balon z voleje a Příbram vede 1:0 Mladá Boleslav - Příbram: Rezek krásně trefil balon z voleje a Příbram vede 1:0
Sparta - Vítkovice: Nepříjemný moment! Hudeček narazil helmou na plexisklo Sparta - Vítkovice: Nepříjemný moment! Hudeček narazil helmou na plexisklo

Fotbalisté Zlína porazili v 6. kole Synot ligy Zbrojovku Brno díky dvěma trefám Lukáše Železníka. Ten poslal domácí do vedení ve 13. minutě, a i když brněnský Chrien ve druhé půli srovnal, z penalty v samotném závěru utkání vystřelil Zlínu tři body.

Úvodní šanci měli hosté. Po chybě ve středu pole se dostal k míči Řezníček, který měl kolem sebe hodně prostoru, ale jeho střelu z hranice šestnáctky bezpečně zlikvidoval brankář Holý.

Ve 13. minutě otevřel skóre Zlín. Poznar sebral míč chybujícímu Frelihovi, přesným centrem vybídl Železníka a domácí kapitán tvrdou ranou zakončil pod břevno.

Šanci na vyrovnání dostal Škoda, jenže zblízka ideálně netrefil odražený míč. Druhý domácí gól pak nepřidal Železník, který svůj samostatný únik zakončil jen nepřesnou střelou. Ve 40. minutě pak hlavou těsně minul brněnský Pašek.

I ve druhé půli obě mužstva dlouho zahazovala slušné šance. V 62. minutě Poznar ani nadvakrát nepřekonal Doležala, přestože při druhém pokusu už byl gólman Zbrojovky na zemi.

Na druhé straně se blýskl brankář Holý, když vytáhl povedený přímý kop Zavadila. Brněnský kapitán ale už z následného rohu našel v šestnáctce Chriena, jenž v 69. minutě kolenem usměrnil míč do sítě a mohl slavit premiérový zásah v lize.

Poznar pak znovu potvrdil střeleckou smůlu a po standardní situaci hlavou trefil tyčku. V nervózním závěru se na pravém kraji uvolnil střídající Vukadinovič, jehož centr zastavil rukou Frelih. Sudí odpískal pokutový kop, který v první minutě nastaveného času proměnil Železník. Těsně před koncem ještě Holý zlikvidoval i druhý Zavadilův přímý kop a pomohl Zlínu ke čtvrté ligové výhře v sezoně.

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)
Branky: 13. a 90.+1 z pen. Železník - 69. Chrien. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kubr. ŽK: Železník, Hájek, Živulič - Keresteš, Frelih, Řezníček. Diváci: 4 568.
Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov (61. V. Vukadinovič) - Bartolomeu, Motal (65. Holík), Živulič, Koreš - Železník (90.+2 Malý), Poznar. Trenér: Páník.
Brno: Martin Doležal II. - P. Buchta, Frelih, Košťál, Keresteš - Chrien (90.+1 Malík), R. Buchta - Pašek (59. Brigant), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček (83. Moukanza). Trenér: Kotal.