CELÝ SESTŘIH: Bohemians stále bez výhry, v Teplicích prohráli 1:2

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Teplic ukončili třízápasové čekání na výhru a v 6. ligovém kole zdolali Bohemians 1905 2:1. Pod výsledkem je nejvíc podepsaný šestatřicetiletý veterán Štěpán Vachoušek. Jeden gól dal sám a na druhý nahrál Ljevakovičovi. Za hosty pouze korigoval mladík Schick.

Oba týmy se od letní přestávky snaží hrát hodně aktivně a jejich vzájemný zápas podle toho vypadal. Už po minutě hry se dostal dlouhý aut až do vápna domácích,kde byl volný Schick a jeho hlavičku musel brankář Grigar likvidovat robinzonádou.

Pak zahrozili z prakticky totožné akce domácí - a úspěšněji. Fillo se uvolnil na levé straně, odcentroval na malé vápno, kde se ještě před brankáře Zlámala natlačil Vachoušek a rybičkou míč usměrnil do sítě. Domácí kapitán s číslem 8 se trefil právě v 8. minutě.

Teplice - Bohemians: Šance Admira Ljevakoviče

Teplické gól uklidnil a snažili se kontrolovat hru, i když na obou stranách zůstávalo pořád dost prostoru na útočení. V 37. minutě se Vachoušek postaral o další výrazný moment - ze 30 metrů se bez přípravy opřel do míče, ten nejdřív hodně vystoupal a pak zamířil přesně k tyči branky Bohemians, brankář Zlámal ho ale dokázal vytěsnit. A minutu před pauzou podržel Zlámal svůj tým ještě jednou, to když včasným vyběhnutím ukončil Potočného průnik až na hranici malého vápna.

Trenér Roman Pivarník už o poločase poslal na levý kraj zálohy Mosqueru a hře Bohemians to prospělo a měli místy i poměrně výrazný tlak. Obzvlášť nebezpečný byl jejich roh v 49. minutě, Šmídovu hlavičku ale na cestě do branky zastavil bránící Lüftner.

O něco nebezpečnější byli ale pořád domácí. Po rychlé kombinaci hlavičkoval těsně nad Vachoušek, pak zase měl Zlámal hodně práce s přímým kopem Breiteho. A v 67. minutě přišel druhý gól. Ljevakovič si na pravé straně narazil s Vachouškem, přešel přes dva hráče a přesně k levé tyči zavěsil.

Vadnoucí hosty navíc probral deset minut před koncem mladík Schick, který tečoval střelu střídajícího Hubínka. Jeho tým však do konce zápasu nedokázal vyrovnat a z Teplic odjížděl bez bodu.

6. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)
Branky: 8. Vachoušek, 67. Ljevakovič - 82. Schick. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Ratajová. ŽK: Jablonský, Hora, Potočný - Jirásek, Jindřišek, Šmíd, Mosquera. Diváci: 5432.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite (86. Matula), Vachoušek (70. Bratanovič), Fillo (90.+4 Hošek) - Potočný. Trenér: Vavruška.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Havel - Bartek (46. Mosquera), Jindřišek, Jirásek (81. Hubínek), Acosta - Čížek (59. Mikuš) - Schick. Trenér: Pivarník.

Teplice - Bohemians: Gól Admira Ljevakoviče na 2:0

Teplice - Bohemians: Gól Patrik Schick na 2:1

Teplice - Bohemians: Šance Patrika Schicka

Teplice - Bohemians: Šance Štěpána Vachouška

Teplice - Bohemians: Šance Radima Breiteho

Teplice - Bohemians: Šance Romana Potočného