13. září 2015 • 16:51

CELÝ SESTŘIH: Jablonec urval bod, Spartu srazila penalta

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:1
Zlín - Plzeň: Případ pro jestřábí oko! Diop hlavičkoval o břevno na zem, gól to není Zlín - Plzeň: Případ pro jestřábí oko! Diop hlavičkoval o břevno na zem, gól to není
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel

Fotbalisté Sparty remizovali v šestém kole první ligy v Jablonci 1:1 a teprve podruhé v sezoně ztratili body. Letenský celek vedl na Střelnici díky brance kapitána Davida Lafaty, šest minut před koncem ale z penalty vyrovnal Tomáš Wágner. Sparta tak vede tabulku o dva body před Libercem.

Sparta se musela obejít bez zraněného Váchy a vykartovaného Marečka, v záloze tak poprvé nastoupila čerstvá posila z bundesligového Hamburku Jiráček. Jablonec se pro změnu musel poprvé obejít bez Nováka, který odešel do Midtjyllandu. Jeho místo na kraji obrany zaujal Karavajev.

V prvním poločase se spíš bojovalo, než hrálo a na první vážnou příležitost se tak čekalo půl hodiny. Dočkalovu střelu z úhlu však zblokovala obrana. Na druhé straně se do nadějného brejku řítil Tecl, ale brankář Bičík mu včasným vyběhnutím nedal šanci. Domácí útočník poté v závěrečných minutách neuspěl ani s pokusem zblízka.

Druhý poločas začal velkou šancí Jablonce, když po centru hlavičkoval Tecl, ale Bičík skvěle vytěsnil na břevno. V 56. minutě se dostal k odraženému míči Jiráček, šel sám na domácího brankáře Hrubého, ten však dobře vykryl úhel.

O chvíli později zpoza vápna technicky vystřelil Pospíšil, ale Bičík byl opět úspěšnější, stejně jako vzápětí po tvrdé ráně Greguše. Jablonec začal tlačit a do dobré pozice se po kombinaci dostal Mingazov, kterého na poslední chvíli odzbrojil Costa.

Nepřesnost Jablonce v zakončení dala šanci Spartě, která udeřila v 76. minutě. Postaral se o to bývalý hráč Severočechů Lafata. Letenský kapitán si připsal pátou branku v posledních šesti zápasech a celkem jich má na kontě v lize šest.

Vedení vydrželo Spartě vydrželo jen chvíli, protože v 84. minutě Hybš fauloval ve vápně a Wágner nařízenou penaltu proměnil. Hosté měli v závěru na dosah i tři body, jenže domácí gólman Hrubý předvedl po rohu v nastavení skvělý zákrok.

Jablonec tak remizoval i ve třetím domácím utkání v sezoně, hosté naopak udrželi ligovou neporazitelnost. Jejich jedinou ztrátou dosud byla remíza v Jihlavě, čtyři následující zápasy Letenští vyhráli.

720p 480p 360p 240p
Jablonec - Sparta: Gól Davida Lafaty na 0:1

Jablonec - Sparta: Faul Matěje Hybše na Nermina Crnkiče a penalta Tomáše Wágnera na 1:1

FK Jablonec - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 84. Wágner z pen. - 76. Lafata. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Hock. ŽK: Brabec, Hybš, Matějovský (všichni Sparta). Diváci: 6012.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Karavajev - Masopust (65. Wágner), Hübschman, Pospíšil, Greguš (81. Martin Doležal I.), Mingazov - Tecl (76. Crnkič). Trenér: Šilhavý.

Sparta: Bičík - Holek, Costa, Hybš - Steinhöfer (46. L. Krejčí), Matějovský, Dočkal, Hušbauer (61. Fatai), Jiráček (72. Brabec) - Frýdek, Lafata. Trenér: Ščasný.

Petr Jiráček v souboji s Lukášem Masopustem.

1.  Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2.  Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3.  Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4.  Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5.  Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6.  Brno 30 14 5 11 37:38 47