CELÝ SESTŘIH: Plzeň přejela Příbram 4:0, Limberský vstřelil dva góly

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Plzeň 0:4
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol

Fotbalisté Plzně zvítězili v šestém kole první ligy v Příbrami jednoznačně 4:0. Dvakrát se trefil David Limberský, který v týdnu v opilosti boural, další góly přidali Slovák Michal Ďuriš a Jan Kovařík. Úřadující mistr tak vyhrál bez inkasované branky i čtvrtý soutěžní duel pod novým koučem Karlem Krejčím a stáhl náskok vedoucí Sparty Praha na tři body.

Vedení klubu Limberskému po jeho incidentu v noci ze středy na čtvrtek sebralo kapitánskou pásku, kterou si navlékl Procházka, ze základní sestavy ale reprezentační bek nevypadl a od začátku se snažil svůj zkrat aspoň trochu odčinit.

V desáté minutě se po chybě Hájovského dostal k míči a z podobné pozice, z jaké před týdnem přispěl vedoucím gólem k výhře reprezentace 2:1 v Lotyšsku, prostřelil brankáře Hrušku. Trefu oslavil tím, že předstíral, jak točí volantem.

Příbram za nepříznivého stavu přidala, ale k větším šancím ji plzeňská obrana nepustila. Naopak po nevydařeném signálu domácích z přímého kopu vyrazili hosté do brejku a Kopicovi zkazil po jeho střele radost Hruška.

V 28. minutě už ale hostující záložník mohl slavit, když vyškolil jednoho z příbramských zadáků a předložil míč před branku Ďurišovi, který jej doklepl do sítě a navázal na dvě trefy z minulého kola s Olomoucí.

Příbram - Plzeň: Gól Davida Limberského na 0:1

720p 480p 360p 240p
Příbram - Plzeň: Gól Michala Ďuriše na 0:2

V 39. minutě mohl slovenský útočník přidat svůj druhý gól v zápase, jeho hlavičku po Kovaříkově přesném centru ale skvěle vyrazil Hruška. Domácí zahrozili až těsně před pauzou, kdy si těžký míč za obranu zpracoval Bednář, ovšem Kozáčika nepropálil.

Ďuriš hýřil aktivitou i po přestávce. V 51. minutě v těžké pozici mířil z voleje na dlouho nohu, vzápětí doklepl míč do sítě po Rajtoralově střele do tyče, ale kvůli ofsajdu branka neplatila. Pak si Ďuriš naskočil na centr z rohu a hlavou trefil tyč.

Příbram - Plzeň: Gól Jana Kovaříka na 0:3

Příbram - Plzeň: Gól Davida Limberského na 0:4

Na domácí branku se valil jeden útok za druhým a za chvíli pro změnu zkazil ofsajd radost z gólu Kovaříkovi. Z další šance už plzeňský záložník skóroval, když na bližší tyči usměrnil do sítě míč po Ďurišově přihrávce.

Plzeň dohrávala duel v exhibičním duchu. Agilního Ďuriše ještě vychytal Hruška, ale v 76. minutě už přišel čtvrtý gól. Limberského tečovaná střela zapadla obloukem do sítě a plzeňský bek se poprvé v ligové kariéře trefil dvakrát v jednom utkání. Pátou branku mohl přidat Petržela, ale Hrušku potřetí zachránila tyč.

6. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:4 (0:2)

Branky: 10. a 76. Limberský, 28. Ďuriš, 61. Kovařík. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Vysloužil. ŽK: Pilík, Bednář, Divíšek - Kovařík.

Příbram: Hruška - Sus, Hájovský (66. Dosoudil), Zápotočný, Divíšek - Pilík, Hnaníček, Rezek, Barák (82. Januška), Hadaščok - Bednář (74. Rys). Trenér: Tobiáš.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Hrošovský (83. Kučera), Vaněk - Kopic (69. Petržela), Hořava, Kovařík - Ďuriš (76. Holenda). Trenér: K. Krejčí.