19. září 2015 • 14:25

Fantastický gól! Krmenčík udeřil proti Jihlavě zády k brance

720p480p360p240p
Jihlava - Dukla: Gól sezony? Parádní nůžky Krmenčíka na 1:2
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci

Tak tohle střídání trefil trenér Dukly Luboš Kozel naprosto přesně. Na hřišti Jihlavy (2:2) poslal na hřiště za stavu 0:1 útočníka Michaela Krmenčíka místo nevýrazného Jeana-Davida Beauguela a dvaadvacetiletý útočník se mu odvděčil parádní trefou, která aspiruje na gól roku.

Běžela 70. minuta. Jihlava vedla nad Duklou 1:0. Trenér pražského celku musel na vývoj utkání rychle reagovat. Ze hry stáhl francouzského útočníka Beauguela, který hledá svoji dřívější formu a místo něj na hřiště poslal bývalého reprezentanta do 21 let.

O minutu později už dejvický tým slavil vyrovnání. Postaral se o to Tomáš Přikryl. Krmenčíkův čas přišel až o tři minuty později.

720p 480p 360p 240p

Obránce Ondřej Vrzal poslal do pokutového území domácích centr adresovaný právě Krmenčíkovi. Ten byl sice zády k brance, ale vůbec se nerozpakoval a střelou naslepo vypálil. Byl z toho výstavní gól. Brankář Hanuš se jen bezmocně ohlédl.

Autor branky ale svůj výstavní kousek neviděl. „Najednou jsem se podíval a balon byl v bráně,“ usmál se Michael Krmenčík. Zato domácí Muris Mešanovic uznale pokyvoval. „Fantastický gól, jeden ze sta,“ poklonil se jihlavský útočník, který v 81. minutě vyrovnal na konečných 2.2.

Z Krmenčíkovy branky byl nadšený i trenér Luboš Kozel. Podle něho dostane mladý útočník větší porci minut na hřišti. „Řekl si o větší prostor,“ přiznal kouč Dukly. „Už na Slovácku se krásně trefil z voleje,“ připomněl Kozel trefu z prvního kola.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Dukla 2:2