20. září 2015 • 16:52

CELÝ SESTŘIH: Plzeň vydřela výhru na Bohemians, rozhodl Ďuriš

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté mistrovské Plzně v sedmém kole první ligy porazili Bohemians 1905 díky gólu Slováka Michala Ďuriše 1:0 a i v šestém soutěžním duelu pod trenérem Karlem Krejčím vyhráli bez inkasované branky. Viktoria na hřišti pražského týmu naplno bodovala poprvé po šesti letech. "Klokani" se znovu nedočkali premiérové výhry v sezoně a v tabulce jsou předposlední.

Západočeši, kteří v Ďolíčku na konci minulého ročníku prohráli 2:3, útočili hlavně po pravé straně, kde tentokrát od začátku nastoupil Petržela. Plzeňský záložník v úvodu po individuálním průniku zamířil nad branku, Ďurišův pokus v šestnáctce zase na poslední chvíli zablokoval Šmíd.

V první půlhodině diváci viděli dohromady hned deset rohů. Po jednom z nich zamířil z voleje nad břevno Limberský, který ve 29. minutě pronikl do domácí šestnáctky a střelou z úhlu vyzkoušel pozornost brankáře Zlámala.

O chvíli později si první velkou šanci vypracovali domácí. Po Gajičově akci Schick ťuknul míč pod gólmanem Kozáčikem na zadní tyč, kam se však nestihl dostat žádný hráč Bohemians. Těsně před pauzou ještě Kozáčik chytil Acostovu ránu z dálky.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Plzeň 0:1

Plzeň ve druhé půli nejprve zahrozila Vaňkovým nepřesným volejem a v 63. minutě otevřela skóre. Limberský v šestnáctce našel Ďuriše, jenž sice napoprvé trefil Škerleho, ale jeho druhý pokus už zapadl přesně k tyči.

Slušnou šanci na vyrovnání měl v 72. minutě Acosta, který však s Kozáčikem přehodil i jeho branku. V závěru mohl přidat plzeňskou pojistku Vaněk, ale opět přestřelil. I tak si Viktoria na konci těsný náskok bez větších problémů pohlídala.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 63. Ďuriš. Rozhodčí: M. Paták - Mencl, Pelikán. ŽK: Akulinin - Kučera. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Havel - Jindřišek, Gajič (82. Čížek) - Kostka (72. Mosquera), Acosta - Mikuš (67. Akulinin), Schick. Trenér: Pivarník.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (69. Kopic), Hořava (56. Holenda), Kovařík - Ďuriš (85. Kučera). Trenér: K. Krejčí.

Bohemians - Plzeň: Průnik Ondřeje Vaňka po pravé straně

Bohemians - Plzeň: Velká šance Rafaela Acosty

Bohemians - Plzeň: Plzeň nevrátila míč po zranění Gajiče

Bohemians - Plzeň: Ránu Václava Procházky zastavila tyč

Bohemians - Plzeň: Gól Michala Ďuriše na 0:1

Bohemians - Plzeň: Střela z voleje Ondřeje Vaňka