CELÝ SESTŘIH: Mahmut trefil výhru. Plzeň porazila Liberec 2:1

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně porazili ve šlágru 8. kola první ligy Liberec 2:1. Slovan vedl po trefě Herolinda Shaly, ale v poslední čtvrthodině otočili stav Michal Ďuriš a Aidin Mahmutovič. Obhájce titulu tak vyhrál i osmý duel pod koučem Karlem Krejčí, připravil Severočechům první porážku v této ligové sezoně a vystřídal je na druhém místě tabulky.

Repríza červencového Superpoháru, který Plzeň v úvodu sezony vyhrála 2:1, začala v zaplněných Štruncových sadech velmi svižně. Agilní byl v úvodu hlavně domácí Petržela, po jehož průniku a stříleném centru zůstal na zadní tyči volný Vaněk, ale při zpracování klopýtl a mířil jen do boční sítě. Po čtvrthodině se Petržela dostal do zakončení, ale pálil vedle.

Větší šance si poté vytvořil Liberec. Po Shalově kolmici postupoval sám na Kozáčika Šural, jenže spolu s domácím gólman obstřelil k tyč. Ve 22. minutě propadl centr ze strany až k nabíhajícímu Bartošákovi, kterému zkazil radost výborným zákrokem domácí brankář Kozáčik.

Po půlhodině Západočeši přišli o zraněného stopera Baránka, který při souboji utrpěl ránu do hlavy a velmi otřesený musel ze hřiště. Místo něj nastoupil Hejda.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Liberec 2:1

Liberec aktivní hrou nepouštěl Plzeň k jejím tradičním kombinacím a v 55. minutě se ujal vedení. Po ztrátě domácích ve středu pole vyrazili hosté do rychlého brejku, který zakončil přesnou střelou k tyči Shala. Albánský záložník navázal na premiérovou trefu v české lize z minulého kola s Příbramí. Viktoria v osmém zápase pod trenérem Krejčím poprvé inkasovala, celkem trvala její sérii bez obdrženého gólu 685 minut.

Plzeň výrazně přidala a v 64. minutě měl na hlavě vyrovnání střídající Hejda, jeho pokus ale famózně vyrazil Koubek. V 72. minutě se střídající Mahmutovič marně dožadoval penalty za údajnou ruku, chvíli na to obkroužil malé pokutové území Petržela, ale Koubek proti jeho střele k tyči zasáhl.

Tlak Západočechů byl ale drtivý a čtvrt hodiny před koncem přinesl vyrovnání. Petržela přetlačil na hranici faulu jednoho z hostujících hráčů nacentroval před branku a důrazný Ďuriš na dlouho nohu srovnal. Slovenský útočník skóroval ve čtvrtém ligovém duelu za sebou.

Otočit stav mohl vzápětí Kovařík, ale Koubek výborně vyrazil na roh a po něm hlavou těsně minul Mahmutovič. Vzápětí domácí opět marně žádali pokutový kop za údajnou ruku ve vápně. Tlak Viktorie ale nepolevoval a v 86. minutě už Západočeši obrátili stav. Petržela vysunul Mahmutoviče a ten prostřelil Koubka.

8. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Branky: 75. Ďuriš, 86. Mahmutovič - 55. Shala. Rozhodčí: Marek - Pospíšil, Pochylý. ŽK: Baránek, Mahmutovič - Shala, Bartošák, Pavelka, Bakoš, Sýkora. Diváci: 10.762.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek (34. Hejda), Procházka, Limberský - Vaněk (61. Mahmutovič), Hrošovský - Petržela, Hořava, Kopic (70. Kovařík) - Ďuriš. Trenér: K. Krejčí.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Sýkora, Pavelka - Bartl (76. Kerbr), Shala (84. Rabušic), Josef Šural - Bakoš (81. Jefremov). Trenér: Trpišovský.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47