CELÝ SESTŘIH: Slavia se dočkala, v derby porazila Spartu 1:0

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

PŘÍMÝ PŘENOS A VIDEOMOMENTY | Nešli do derby jako favorité, přesto slaví fotbalisté Slavie vítězství. Ve sledovaném souboji porazili v Edenu Spartu 1:0, když jediný gól vstřelil ve 45. minutě Jaromír Zmrhal po zaváhání brankáře Davida Bičíka. Domácí měli jasnou převahu především před přestávkou, ani střídání lídrovi soutěže však nepomohla, po osmém kole zůstavá v Synot lize už jen o skóre první před Plzní, Slavia se posunula na čtvrté místo. Podívejte se na všechny důležité momenty šlágru 8. kola.

Zápas začal v obrovském tempu a šance v prvním poločase počítala jen Slavia. Škoda se ve 23. minutě řítil do vápna Sparty, ustál souboj s Matějovským, obešel i Costu , ale nedokázal vystřelit. Vzápětí neuspěl ani Zmrhal, který sice obloučkem přehodil brankáře Bičíka , ale na čáře odkopl míč Holek .

Domácí, kteří Spartě povolili jen jednu nebezpečnější střelu z dálky, se dočkali těsně před přestávkou. Po nenápadné akci vystřelil Zmrhal a po Bičíkově nejistém zákroku se míč pomalu dokutálel do branky. Lepší okamžik pro první gól v sezoně si záložník Slavie vybrat nemohl.

Sparta do druhé půle udělala hned dvě změny v sestavě, když místo Hušbauera nastoupil Fatai a Hybše nahradil Brabec. První velkou možnost ale měla opět Slavia - Štohanzl šel sám na Bičíka, kterého obstřeloval, ale sparťanský gólman rukou skvěle zasáhl a míč vytěsnil těsně vedle branky. Následný roh musel Jablonský zahrávat ve krytu slunečníků pracovníků bezpečnostní služby, protože příznivci Sparty na něj házeli odpadky a dělbuchy.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Sparta 1:0. Derby rozhodl Zmrhal

Sparta ve druhém poločase výrazně přidala a po hodině hry měla obrovskou možnost vyrovnat. Po autu se dostal ve vápně Slavie k míči Fatai, ale jeho střela skončila na tyči. Zápas poté na několik minut přerušili fanoušci Sparty, kteří na hřiště naházeli dělbuchy, na prohře jejich týmu už to však změnilo pramálo.

Slavia si tak připsala teprve druhou výhru v posledních 14 derby a potvrdila dobrou formu v posledních zápasech. V lize už pět kol neprohrála, navíc v nich hned čtyřikrát zvítězila.

Sparta naopak poprvé v sezoně prohrála a v lize už tak není neporaženého celku. Letenští navíc ztratili náskok v čele tabulky, protože druhý obhájce titulu Plzeň má shodně 17 bodů. Třetí Liberec je o dva body zpět.

Branka: 45.+1 Zmrhal. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Souček, Mikula, Milan Škoda, Zmrhal, Berkovec - Frýdek, Costa, Brabec. Diváci: 17.663.

Slavia: Berkovec - Mikula, Latka , Deli, T. Jablonský - Souček, Zmrhal - Voltr (90.+4 Bílek), Kenija (90. Frydrych), Štohanzl (70. M. Černý) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Sparta: Bičík - Frýdek, Holek, Costa, Hybš (46. Brabec) - Jiráček (75. Konaté) - Dočkal, Matějovský, Hušbauer (46. Fatai), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.