Šance, nůžky i Bičíkova chyba. Jak Slavia přehrála Spartu

Autor: pod
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Příliš se jim nevěřilo, ale na favorita se vytáhli. Fotbalisté Slavie překvapivě porazili v prestižním derby Spartu 1:0. Ještě větší radost pak musí slávisté mít z toho, že nešlo o náhodné vítězství. Domácí byli především v prvním poločase jasně lepší, což dokazuje hned několik jejich šancí. Ve druhé půli sice převzala iniciativu Sparta, přesto se musel Bičík proti soupeři předvést. Právě díky jeho chybě z prvního dějství se ale nakonec Slavia mohla radovat.

Slavia vstoupila do derby skvěle, už v páté minutě střílel z úhlu útočník Milan Škoda. To ale byla jen předzvěst toho, co mělo přijít. Právě slávistický kanonýr podnikl o několik minut později parádní sólo, ustál očividný faul Costy a ještě málem zakončil.

Slavia - Sparta: Parádní Štohanzlova přihrávka a sólo Milana Škody

Velmi blízko vedení měli domácí i za chvíli. To Kenija vysunul Jaromíra Zmrhala, který přehazoval Bičíka, ale míč za brankovou čáru díky pohotovému zákroku obránce neprošel. Hned po následném rohu přišel další závar a nůžky záložníka Tomáše Součka. I jemu chyběl ke gólu kousek.

Slavia - Sparta: Velká šance Jaromíra Zmrhala

Slavia - Sparta: Nůžky Tomáše Součka po rohu

Slavia byla v těchto momentech jasně lepší, Sparta hrála druhé housle. Kromě střely Josefa Hušbauera si nic nevytvořila. A těsně před poločasem byla potrestána. Tentokrát si při Zmrhalově střele vybral slabší chvilku Bičík, míč mu prošel mezi rukama a doklouzal do sítě.

Slavia - Sparta: Gól Jaromíra Zmrhala na 1:0, Bičík zaváhal

Do druhé půle sice vstoupila Sparta hodně aktivně, přesto byl Bičík tentokrát za zachránce. To když fantastickým reflexivním zákrokem vychytal Jana Štohanzla, který na něj postupoval sám.

Slavia - Sparta: Zákrok Davida Bičíka proti Janu Štohanzlovi

Poté Slavia přečkala velkou šanci „Rudých“, kdy Kehinde Fatai nastřelil tyč. Přestože se domácí hlavně bránili, dokázali hrozit z brejků. Tak jako při šanci Radka Voltra, který ale sparťanskou zeď nepropálil.

Slavia - Sparta: Střela Radka Voltra

Dvě další šance pak Slavii znemožnil pomezní sudí, který odmával neexistující ofsajdy.

Slavia - Sparta: Chybně odmávaný ofsajd Levana Keniji

Slavia - Sparta: Chybně odmávaný ofsajd Jaromíra Zmrhala

Slavia - Sparta: Střela Milana Škody z úhlu