a dozvíte se vše jako první.
3. října 2015 • 20:04

CELÝ SESTŘIH: Jablonec v závěru tlačil, ze Zlína veze ale jen bod

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Jablonec 2:2. Favorit odváží jen bod
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý

Fotbalisté Jablonce pokračují v nevýrazném vstupu do ligové sezony. Na hřišti Zlína dokonce dvakrát prohrávali, nakonec si z půdy nováčka Synot ligy odvezli bod. Remízu 2:2 vystřelil v závěru Lukáš Masopust, na víc se ale favorit nezmohl. Jablonec tak má po devíti kolech třináct bodů a je na osmém místě. Zlín je o bod a místo před ním.

Aktivněji do utkání vstoupili domácí. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Pazdera, ale tvrdou ránu nedokázal přesně usměrnit. V 10. minutě se Zlín poprvé ujal vedení. Poznar si naběhl mezi obránce na pas od Železníka a nadvakrát jej dokázal dotlačit do sítě přes Pernicu.

Jablonec inkasovaná branka nezlomila. Karavajev nebezpečně střílel zpoza šestnáctky a jen těsně minul zlínskou branku. Ve 22. minutě už hosté srovnali, když Holíkův faul před pokutovým územím ztrestal přesnou technickou střelou z přímého kopu Pospíšil.

Zlín si ale vzal vedení okamžitě zpět. Železník převzal míč na pravém kraji a přesným centrem našel před brankou Koreše, jenž nekompromisně zavěsil za záda Hrubého.

Stejně jako po úvodní brance se Zlín zatáhl a aktivnější byl Jablonec. Domácí hrozili zejména z protiútoků. Na druhé straně se po rohovém kopu dostal k hlavičce Rossi, ale těsně minul zlínskou branku.

Po změně stran poslal hostující kouč Šilhavý na trávník Masopusta a Jablonec byl ještě aktivnější než v první půli, dlouho se však nemohl protlačit do šance. Hosté nadále hrozili ze standardních situací a po rohu nebezpečně hlavičkoval Kysela, Holý však skvěle vyškrábl míč u tyče ven.

Tlak Jablonce nadále rostl a po přesném centru hlavičkoval střídající Wágner do tyče. Z následné akce už ale Severočeši srovnali. V 82. minutě domácí obrana zaváhala na polovině a rychlou akci se hostům podařilo zužitkovat. Doležalův centr umístil k tyči střídající Masopust. Jablonec i po druhé brance pokračoval v útočné aktivitě, ale obrat už dokonat nedokázal.

9. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - FK Jablonec 2:2 (2:1)
Branky: 10. Poznar, 24. Koreš - 22. Pospíšil, 82. Masopust. Rozhodčí: Marek - Peřina, Dobrovolný. ŽK: Živulič, Železník - Martin Doležal I., Matěj Hanousek. Diváci: 3694.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Janíček, Hubáček - Matějov (64. Kopečný), Živulič, Holík (83. Malý), Koreš (27. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, M. Kysela, Pernica (78. Greguš), Matěj Hanousek - Hübschman - Crnkič (46. Masopust), Rossi, Pospíšil, Tecl (71. Wágner) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.