CELÝ SESTŘIH: Liberec potvrdil formu. Bohemku porazil 3:1

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Liberce po senzační čtvrteční výhře v Marseille uspěli i v první lize a v devátém kole doma porazili 3:1 Bohemians 1905. Slovan je v tabulce dál na třetím místě, Pražané zůstávají jediným týmem soutěže bez vítězství a jsou předposlední jen o skóre před Ostravou. Domácí obránce Vladimír Coufal, který jediným gólem zařídil triumf v Evropské lize, v první půli nejprve připravil první branku pro Milana Kerbra a druhou vstřelil sám. Po změně stran navýšil skóre z penalty kapitán David Pavelka, za "Klokany" už pouze snížil Patrik Schick.

Liberecký trenér Jindřich Trpišovský udělal od čtvrtečního duelu tři změny v sestavě. Hrdinu z Marseille Koubka v brance nahradil Hladký, místo Šurala od začátku nastoupil Bartl a v útoku dostal před Rabušicem šanci Bakoš.

Jenže už v první desetiminutovce museli odstoupit domácí Sýkora a Bartošák, kteří se zranili po soubojích s Mosquerou, respektive s Bartkem. Po úvodu bez vyložených šancích ve 32. minutě udeřil Liberec. Coufal z pravé strany našel v šestnáctce střídajícího Kerbra a ten hlavou propálil brankáře Zlámala.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Bohemians 1905 3:1. Slovan potvrdil formu

Už za sedm minut Slovan své vedení zdvojnásobil. Střelu Bakoše po rohovém kopu Zlámal vyrazil před sebe a dorážející Coufal snadno zakončil. Liberecký bek se při svém 52. ligovém startu dočkal první ligové trefy.

Na začátku druhého poločasu mohl zvýšit Shala, který postupoval sám na branku Bohemians, ale před vyběhnutým Zlámalem poslal míč vedle. Bohemians se ještě snažili se zápasem něco udělat a přidali na aktivitě. Po hodině hry musel poprvé vážněji zasahovat gólman Slovanu Hladký, jenž vyrazil ránu Jiráska.

Šance Bohemians na bodový zisk ještě víc klesly v 74. minutě, kdy Pavelka s jistotou proměnil pokutový kop po ruce Šírla. Čtyři minuty před koncem sice Schick hlavou z rohu snížil, ale Liberec už si výhru vzít nenechal. Bohemians v pátém soutěžním zápase za sebou prohráli.

9. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 3:1 (2:0)

Branky: 32. Kerbr, 39. Coufal, 74. Pavelka z pen. - 86. Schick. Rozhodčí: Jech - J. Paták, Kotalík. ŽK: Bakoš - Bartek, Jindřišek, Mosquera, Šírl. Diváci: 4875.

Liberec: Hladký - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák (9. Kerbr) - Sýkora (4. Josef Šural), Pavelka (80. Švejdík) - Jefremov, Shala, Bartl - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl - Jindřišek, Bartek (68. Acosta), Hubínek, Jirásek (68. Čížek), Mosquera - Schick. Trenér: Pivarník.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47