CELÝ SESTŘIH: Plzeň poprvé v sezoně vede ligu, Zlín porazila 4:2

Autor: iSport.cz
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Viktorie Plzeň splnili cíl a minimálně do neděle se posunuli do čela ligové tabulky. Domácí favorit přestřílel Zlín 4:2. S ligovým nováčkem to ale neměl jednoduché, hosté dokázali dokonce stáhnout dvoubrankové manko a díky dvěma gólům Železníka vyrovnali na 2:2. Jenže Plzeň poté ukázala sílu a utkání dovedla do vítězného konce. K výhře 4:2 přispěli góly Kopic, Ďuriš, Kovařík a Hořava.

V sestavě Plzně chyběl nemocný Limberský, naopak po zářijovém zranění v obličeji se do sestavy vrátil reprezentační záložník Kolář, který nastoupil s ochrannou maskou.

Zlín, který patří k největším překvapením první třetiny sezony, se favorita nezalekl a hrozil z protiútoků, které však domácí obránci dokázali vždy na poslední chvíli uhasit. Postupně však plzeňský tlak začal zesilovat a ve 22. minutě přišel i první gól.

Po faulu na Koláře Plzeň rychle rozehrála, Kopic si navedl míč do středu hřiště a vypálil. Míč sice šel přímo na brankáře Holého, ten však zasáhl hodně nejistě a míč si srazil do branky.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Zlín 4:2

Domácí pak Zlín přehrávali rychlými akcemi po křídlech a vytvářeli si další šance. Ve 32. minutě měl Kopic další velkou šanci, ale po centru pálil jen do Holého. Při této akci však sudí Lerch viděl přistrčení Pazdery do Baránka a odpískal pokutový kop. Míč si vzal Ďuriš, i když Holý vystihl směr, na dobře umístěnou střelu nedosáhl. Slovenský útočník se tak trefil v šestém utkání za sebou a celkem podeváté v sezoně.

Do druhé půle však Plzeň nastoupila hodně nekoncentrovaně a už po minutě mohl snížit Poznar, jeho gól však sudí neuznali kvůli spornému ofsajdu. Záhy ale Procházka ve vápně přistrčil Koreše a sudí Lerch nařídil penaltu i na druhé straně. Železník ji proměnil, i když měl velké štěstí, jelikož brankář Kozáčik dokázal nohou zasáhnout, ale už nezabránil tomu, aby se míč i tak dokutálel do branky.

A po hodině hry bylo dokonce vyrovnáno. Zlín rychle zaútočil, přišel dlouhý centr do vápna, na který si v plném sprintu naskočil volný Železník a hlavou se nemýlil.

Jenže hned vzápětí si Plzeň vzala vedení zpět. Kovařík se postavil k přímému kopu z 30 metrů a parádní střelou se trefil přesně k tyči. Holý se natahoval marně. Stejně jako o čtyři minuty později, kdy ho další skvěle umístěnou střelou zpoza vápna překonal Hořava a definitivně rozhodl.

10. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 4:2 (2:0)
Branky: 22. Kopic, 33. Ďuriš z pen., 65. Kovařík, 69. Hořava - 50. z pen. a 62. Železník. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Kříž. ŽK: Železník (Zlín). Diváci: 9877.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Kovařík - Hořava (89. Kučera), Hrošovský - Petržela, D. Kolář (60. Mahmutovič), Kopic - Ďuriš (80. Vaněk). Trenér: K. Krejčí.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matějov (80. Bartolomeu), Živulič, Holík, Koreš (73. V. Vukadinovič) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.