18. října 2015 • 17:04

CELÝ SESTŘIH: Fatai řídil výhru Sparty. V Příbrami vyhrála 4:0

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Sparty v 11. kole první ligy vyhráli 4:0 v Příbrami a vrátili se na první místo tabulky o skóre před Plzeň. U Litavky se sice dlouho trápili, ale po pauze je vysvobodil dorážkou kapitán David Lafata. Další dva góly přidal Kehinde Fatai, který se podílel i na první brance, v závěru se ještě prosadil Tiémoko Konaté.

Sparta nastoupila v totožné sestavě, v jaké v minulém kole doma přehrála Slovácko rovněž 4:0. Tentokrát se však dlouho zdálo, že na gólové hody nenaváže.

Příbram dlouho potvrzovala, že během reprezentační pauzy pracovala na defenzivě, která je nejhorší v lize, a hosty k ničemu nepouštěla. Směrem dopředu pak hledala dlouhými nákopy Bednáře, který se vrátil po zranění. Bývalý útočník Sparty však v soubojích s Costou většinou prohrával.

Dlouho se tak hrálo bez šancí, od 25. minuty se však Příbrami začaly dařit brejky. Nejprve z toho byl roh, po kterém hlavičkoval Hnaníček, ale Bičík jeho střelu vyrazil. Chvíli nato kličkoval ve vápně Štípek, který obešel i gólmana, ale dostal se mimo střelecký úhel a šanci nevyužil.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Sparta 0:4. Fatai se blýskl dvěma góly

Největší šanci pak měl Bednář, který běžel z úhlu sám na brankáře, ale trefil jen Bičíka, který rychle vyběhl. Až ve 42. minutě poprvé vážněji zahrozila Sparta: Dočkalův centr prolétl na zadní tyč k Lafatovi, který měl polovinu branky odkrytou, ale ze dvou metrů hlavou přestřelil.

Sparťanský kanonýr si ale reputaci napravil deset minut po změně stran. Matějovský lobem vyslal do šance Fataie, toho ještě Hruška vychytal, ale Lafata byl opět na správném místě a dorážkou vstřelil osmý gól v sezoně. Vysvobodil tak do té doby se trápící Spartu.

O deset minut později přišla pojistka po rohovém kopu. Od Costy se míč odrazil k Fataiovi a i on potvrdil střeleckou formu. Navíc v 77. minutě přidal třetí gól po rychlé křídelní akci Konatého s Marečkem a trefil se tak už popáté z posledních tří zápasů.

Minutu před koncem skóre završil střídající Konaté, který zakončil brejk tvrdou ranou pod břevno.

10. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:4 (0:0)

Branky: 66. a 77. Fatai, 55. Lafata, 89. Konaté. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Moláček - Jílek, Houdek. ŽK: Rezek, Hnaníček, Dosoudil, Krameš - Frýdek, Costa. Diváci: 6827.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček, Krameš (84. Januška) - Štípek (78. J. Mareš), Pilík, Rezek (60. Barák) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Frýdek - Jiráček, Matějovský - Fatai, Dočkal (83. Hušbauer), L. Krejčí (84. Litsingi) - Lafata (70. Konaté). Trenér: Ščasný.

Příbram - Sparta: Gól Davida Lafaty na 0:1

Příbram - Sparta: Gól Kehindeho Fataie na 0:2

Příbram - Sparta: Gól Kehindeho Fataie na 0:3

Příbram - Sparta: Málem vlastní gól Radka Dosoudila

Příbram - Sparta: Šance Davida Lafaty

Příbram - Sparta: Ruka Jakuba Brabce ve vápně