CELÝ SESTŘIH: Liberec zachránil bod, v Jihlavě remizoval 1:1

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Liberečtí fotbalisté podruhé za sebou v první lize remizovali 1:1, když po Olomouci získali bod i v Jihlavě. Na gól domácího Mešanoviče stačil šest minut před koncem odpovědět Bartošák. Více už ale Slovan nestihl a přišel o třetí místo v tabulce, kam se před něj posunula Mladá Boleslav.

Jihlava se snažila navázat na výhru v Teplicích a využít toho, že Liberec působil unaveným dojmem po čtvrtečním domácím utkání v Evropské lize proti Groningenu, který rovněž skončil 1:1.

Dlouho se však čekalo na větší šanci, až ve 30. minutě Šural dostal do vápna ideální centr, který hlavou poslal k levé tyči brankáře Hanuše, ale domácí opora dokázala balón vytlačit na rohový kop.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Liberec 1:1

Vysočina, která ve své středové řadě na Liberec nasadila hned tři defenzivní záložníky, o sobě dala důrazně vědět až tři minut před pauzou. Vaculík z pravé strany odcentroval do vápna a nejlepší střelec Jihlavanů Mešanovič na zadní tyči dopravil kolenem míč do sítě. Pro bosenského forvarda to byla už šestá trefa v probíhající sezoně.

Liberec dokázal vstřelit gól v 17 z 18 soutěžních utkání této sezony, ale se zhuštěnou obranou domácích si dlouho nevěděl rady ani po přestávce. A to ani když místo nevýrazného Luckassena přišel vyztužit útok Liberce Bakoš.

Hosté měli převahu, častěji drželi míč na svých kopačkách, ale s obranou Vysočiny si ne a ne poradit. Mezi 60. a 75 minutou byla hra hodně kostrbatá, k vidění byli jen dvě žluté karty a stejná porce střídání.

Nejaktivnější hráč hostí Šural to zkoušel ze všech možných pozic, ale střelecky se neprosadil ani 12 minut před koncem, kdy mířil nad jihlavskou branku. Osm minut před koncem centroval ze standardní situace Šulek, našel na zadní tyči Kryštůfka, ale ten v jasné šanci selhal.

Trest na sebe nenechal čekat dlouho. Bartošák po rychlém brejku pronikl až do vápna, prostřelil gólmana Hanuše a zařídil dělbu bodů.

Vysočina Jihlava - Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 42. Mešanovič - 84. Bartošák. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Fišer. ŽK: Vaculík - Švejdík, Coufal. Diváků: 3149.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Tlustý, J. Krejčí, Mišůn - T. Marek, Jánoš (79. Kukol) - Vaculík (63. Šulek), Fulnek, Demeter (87. Dvořák) - Mešanovič. Trenér: Bokša.
Liberec: Hladký - Coufal, Pokorný, Švejdík, Bartošák - Pavelka, Sackey (67. Sýkora) - Bartl (76. Rabušic), Folprecht, Josef Šural - Luckassen (58. Bakoš). Trenér: Trpišovský.

Jihlava - Liberec: Šance Murise Mešanoviče

Jihlava - Liberec: Gól Lukáše Bartošáka na 1:1

Jihlava - Liberec: Gól Murise Mešanoviče na 1:0

Jihlava - Liberec: Skvělý zásah Jana Hanuše

Jihlava - Liberec: Šance Adama Jánoše

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71