CELÝ SESTŘIH: Sparta porazila Bohemians 3:0 a má náskok na Plzeň

Autor: iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Sparty splnili roli favorita a na domácím hřišti porazili Bohemians 1905 3:0. Góly zaznamenali David Lafata, Kehinde Fatai a Franci Litsingi. Díky prohře Plzně v Brně se tak Letenští osamostatnili v čele ligové tabulky, na svého rivala mají před vzájemným zápasem náskok tří bodů. Naopak „Klokani“ jsou stále bez výhry na kontě předposlední.

Oběma týmům chybělo několik hráčů základní sestavy. Za hosty nemohli kvůli dohodě mezi kluby nastoupit Pauschek a Schick, za Spartu zase potrestaní obránci Frýdek s Costou a Matějovský, který si ze čtvrtečního duelu Evropské ligy na půdě Schalke odnesl drobné zranění.

"Klokani" začali aktivně a Letenští se v úvodu nedostávali do šancí. Až v 19. minutě překonal Zlámala Fatai, ale pomezní rozhodčí jeho trefu kvůli ofsajdu neuznal. Lídrovi tabulky pak v půlce úvodního dějství výrazně pomohl hostující Bartek. Ve výskoku trefil Hybše do obličeje, rozhodčí Hrubeš mu po chvilce váhání udělil druhou žlutou kartu a vyloučil ho.

Otřesený Hybš se rychle probral, nasprintoval po levé straně až k vápnu, našel centrem na zadní tyči Fataie, ale ten prázdnou branku netrefil. Vzápětí měli gólovou šanci i Bohemians. Hubínek šel ze strany na Bičíka, udělal kličku Hybšovi a přízemní střelu poslal těsně vedle.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 3:0. Duo Lafata a Fatai zase řádilo

Spartě se zpočátku ani v přesilovce moc nedařilo. V 36. minutě pro předchozí ofsajd opět neplatil Fataiův gól a pak Hušbauer z dobré pozice střílel jen do Zlámala. Když už se zdálo, že "Klokani" do přestávky udrží nerozhodný stav, zacentroval v první minutě nastavení Mareček a Lafata hlavou zaznamenal svůj devátý gól v ligové sezoně, jímž na čele tabulky kanonýrů dotáhl plzeňského Ďuriše.

Po pauze nahradil Hybše Krejčí. V 56. minutě po jeho centru prostřelil Zlámala Fatai a na třetí pokus se mohl konečně radovat z regulérní trefy. Skóroval v pátém soutěžním utkání po sobě.

V tu chvíli už bylo jasné, že Sparta vyhraje i šestý domácí zápas této ligové sezony. O pět minut později mohl zvýraznit její vedení Lafata, ale pomezní rozhodčí jeho přesnou hlavičku kvůli ofsajdu neuznal. Hostům v oslabení docházely síly a několikrát je zachránil Zlámal, který se blýskl především při Brabcově technické střele. V 87. minutě už ale nemohl dosáhnout na hlavičku střídajícího Konžana Litsingiho.

11. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)
Branky: 45.+1 Lafata, 56. Fatai, 87. Litsingi. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Vysloužil. ŽK: Hušbauer, Brabec - Bartek, Mosquera. ČK: 23. Bartek (Bohemians). Diváci: 10.681.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec (81. Steinhöfer), Holek, Hybš (46. L. Krejčí) - Jiráček - Fatai (69. Litsingi), Dočkal, Hušbauer, Konaté - Lafata. Trenér: Ščasný.

Bohemians: Zlámal - Havel, Krch, Šmíd, Šírl - Jindřišek - Bartek, Hubínek, Jirásek (79. Acosta), Mosquera (90. Lulič) - Mikuš (68. Čížek). Trenér: Pivarník.