CELÝ SESTŘIH: Pět zápasů bez výhry! Jablonec hrál se Slováckem 1:1

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Slovácka remizovali ve 12. kole první fotbalové ligy doma s Jabloncem 1:1. V zápase dvou rozdílných poločasů Jablonec vedl od 38. minuty po gólu Martina Pospíšila, ale po změně stran vyrovnal Jaroslav Diviš. Jablonec tak prodloužil své čekání na výhru už na pět zápasů, z toho v posledních čtyřech remizoval.

Jablonec vsadil od úvodních minut na útočný fotbal. Už v 6. minutě zmařil vekou šanci domácí brankář Heča, který stačil střelu Doležala vyrazit. O pět minut později jablonecký útočník zahodil druhou příležitost ke skórování, když po Karavajevově centru hlavičkoval těsně vedle branky. Hostující festival zahozených šancí prodloužil ve 20. minutě Pernica, který z bezprostřední blízkosti netrefil branku.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Jablonec 1:1

Slovácko po herní stránce drželo opticky vyrovnanou partii, do střeleckých příležitostí se však dostávalo s velkými obtížemi. Jablonec se gólově prosadil ve 38. minutě, kdy po Teclově přihrávce Pospíšil tvrdou střelou překonal Heču. Slovácko mohlo vzápětí vyrovnat. Po nedorozumění soupeřových zadáků se míč dostal ke stoperu Hofmannovi, který ale mířil nepřesně, další nabídku k vyrovnání před přestávkou prováhal Diviš.

Otevřená partie pokračovala i po změně stran. Domácí brankář Heča vynikl po střele Trávníka, na druhé straně jablonecký brankář Hrubý vyrazil přesně mířenou střelu Havlíka z trestného kopu. Za útočnou aktivitu se Slovácko dočkalo v 67. minutě vyrovnání. Obránce Chvátal vyslal po pravé straně do brejku Diviše a na jeho přízemní střelu k tyči brankář Hrubý nedosáhl.

Domácí fotbalisté po vyrovnávacím gólu ještě zvýšili útočnou aktivitu, kterou ale čtyři minuty před koncem zastavilo vyloučení obránce Chvátala, který dostal druhou žlutou kartu. Domácí ale i v oslabení remízu udrželi.

12. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (0:1)

Branky: 67. Diviš - 38. Pospíšil. Rozhodčí: Zelinka - Dobrovolný, Antoníček. ŽK: Břečka, Chvátal, Došek - Mingazov, M. Kysela, Doležal. ČK: 86. Chvátal. Diváci: 3720.

Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Košút, Břečka - Šumulikoski - Diviš (90. Hlúpik), Valenta (87. Kuncl), Havlík, Kovář (74. Daníček) - Došek. Trenér: Habanec.

Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, Pernica, M. Kysela, Romera - Hübschman - Tecl, Pospíšil (83. Masopust), Trávník (76. Wágner), Mingazov (59. Greguš) - Doležal. Trenér: Šilhavý.

Slovácko - Jablonec: Tutovka Libora Doška

Slovácko - Jablonec: Gól Jaroslava Diviše na 1:1

Slovácko - Jablonec: Zákrok Vlastimila Hrubého proti Marku Havlíkovi

Slovácko - Jablonec: Nůžky Jaroslava Diviše

Slovácko - Jablonec: Šance Michala Trávníka

Slovácko - Jablonec: Střela Libora Doška