CELÝ SESTŘIH: Plzeň zpátky ve hře! Porazila Spartu 2:1 i v oslabení

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Byli v útlumu, teď jsou zpátky na koni. Fotbalisté Plzně porazili Spartu 2:1, Na domácí půdě rozhodli góly střídajících hráčů Jana Baránka a Milana Petržely o tom, že se na lídra soutěže bodově dotáhli v tabulce Synot ligy. Viktoria přitom hrála od konce první půle bez vyloučeného kapitána Václava Procházka a neproměnila penaltu. V samotném závěru snížil za hosty Juliš. Podívejte se na všechny důležité momenty šlágru na VIDEÍCH iSport.cz.

Sparta nastoupila bez kapitána Lafaty a spoléhala zejména na rychlé brejky. Problémy na levé straně obrany pak vyřešila přesunutím Costy ze stopera na kraj, jenže už po čtvrthodině musela obranu opět látat, když se zranil stoper Brabec. Costa se tak musel vrátit a do hry skočil Hybš, který hrál v masce chránící zlomeninu v oblasti oka z minulého zápasu.

Plzeň měla v úvodu více ze hry, branku Sparty však ohrozil jen Limberský a další závary domácí nedotáhli. Ve 21. minutě byl ale v rohu vápna dříve u míče Ďuriš než brankář Bičík , který ho srazil a sudí Příhoda nařídil pokutový kop. Jelikož ale nešlo o zmaření vyložené příležitosti a Ďuriš by se dostal do rohu hřiště, nenásledovala červená, ale jen žlutá karta.

Sparťanský gólman však svou chybu napravil, když sám faulovaný Ďuriš penaltu kopl nedůrazně do středu branky a Bičík mu ránu zneškodnil. Slovenský útočník tak odmítl možnost na desátý gól v sezoně a osamostatnění se v čele tabulky střelců.

Ďuriš: Předtím jsem dvě penalty dal, tak nebylo co měnit

Následovala série žlutých karet a atmosféra na hřišti se začala vyostřovat. Vše vygradovalo ve 41. minutě, kdy Matějovský ostře zajel do Procházky, který do sparťanského záložníka agresivně vrazil. Rozhodčí Příhoda domácímu stoperovi udělil za oplácení červenou kartu a na hřišti se strhla mela.

Plzeň na oslabení zareagovala stažením Koláře , ale i v deseti zůstávala aktivnějším týmem. Sparta se soustředila hlavně na to neudělat chybu a neriskovala. V 53. minutě měl další šanci Ďuriš, když k němu po přímém kopu propadl míč, ale plzeňský kanonýr zamířil nad branku.

V 66. minutě pak Ďuriš hledal před brankou Kovaříka, který však ve skluzu branku netrefil, a Ďuriše vzápětí znovu vychytal Bičík. V 72. minutě už to ale Západočechům vyšlo. Na rohový kop Kovaříka si na přední tyči naskočil Baránek a hlavou rozveselil vyprodaný stadion.

Sparta pak sice začala hrát, ale osm minut před koncem přišel brejk, náhradník Petržela utekl Matějovskému a umístěnou střelou pojistil cenné vítězství. To už jen zmírnil střídající Juliš, který se postaral o první gól Sparty na hřišti Plzně po 420 minutách.

Branky: 72. Baránek, 83. Petržela - 90. Juliš. Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Kotík - Proske, Ardeleánu. ŽK: Hejda, Ďuriš, Hrošovský , Rajtoral , Limberský - Bičík, Hybš, Jiráček, Costa, Matějovský, Konaté, Hušbauer . ČK: 41. Procházka (Plzeň). Diváci: 11.710.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (76. Petržela), D. Kolář (43. Baránek), Kovařík - Ďuriš (86. Mahmutovič ). Trenér: K. Krejčí.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec (16. Hybš, 79. Juliš), Holek , Costa - Jiráček (60. Hušbauer), Matějovský - Konaté, Dočkal , L. Krejčí - Fatai. Trenér: Ščasný.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47