3. listopadu 2015 • 15:56

Na fotbalistu měsíce kandidují Fatai, Magera a Kovařík. A mezi trenéry?

Fatai kandiduje na fotbalistu měsíce
Sestřih La Ligy: Barcelona - Real Madrid 1:1. Ramos vyrovnal v poslední minutě Sestřih La Ligy: Barcelona - Real Madrid 1:1. Ramos vyrovnal v poslední minutě
Brno - Karviná: Michal Škoda chtěl napodobit bráchu, ale jeho lob mířil vedle Brno - Karviná: Michal Škoda chtěl napodobit bráchu, ale jeho lob mířil vedle

Na cenu pro nejlepšího fotbalistu první ligy za měsíc říjen kandidují sparťanský útočník Kehinde Fatai, mladoboleslavský kapitán Lukáš Magera a plzeňský záložník Jan Kovařík. Mezi trenéry se do nominace dostali Jindřich Trpišovský z Liberce, plzeňský Karel Krejčí a také Karel Jarolím z Mladé Boleslavi.

Nigerijec Fatai dal v říjnu za Spartu pět branek, dvakrát se prosadil proti Slovácku a Příbrami. Neskóroval jen proti Plzni. Střelecky se daří také Magerovi, který dal gól ve třech z posledních čtyř zápasů a celkem nastřílel čtyři branky. Spolu s Michalem Ďurišem a Davidem Lafatou se s devíti zásahy dělí o první místo v tabulce střelců.

Kovařík patřil v říjnu k nejlepším hráčům Plzně. K výhrám nad Zlínem a Jihlavou přispěl gólem, navíc zaznamenal dvě asistence včetně té u důležitého gólu Jana Baránka v duelu se Spartou.

Mezi trenéry má šanci na vítězství Jarolím, pod kterým Mladá Boleslav ztratila v říjnu jen dva body a poskočila na třetí příčku. Jeho tým se navíc především doma prezentuje ofenzivním fotbalem.

Neporažený byl v říjnu také Liberec, který pod Trpišovským dvakrát vyhrál a dvakrát remizoval. Kouč Slovanu, který obhajuje cenu, se přitom musel vypořádat se širokou marodkou a náročným programem ve spojení s Evropskou ligou.

Plzeňský trenér Krejčí sice musel v říjnu vstřebat porážku v Brně, ale vše si vynahradil výhrou nad Spartou, na kterou své svěřence dokázal připravit a vyšly mu i trenérské tahy po vyloučení.

1.  Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2.  Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3.  Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4.  Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5.  Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6.  Brno 30 14 5 11 37:38 47
7.  Jablonec 30 10 11 9 46:39 41
8.  Slovácko 30 12 4 14 37:51 40