6. listopadu 2015 • 22:04

CELÝ SESTŘIH: Jablonec vyhrál 4:0, Olomouc dohrávala v devíti

CELÝ SESTŘIH: JABLONEC - OLOMOUC 4:0
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Jablonce se konečně radují z první domácí ligové výhry v této sezoně. Severočeský tým zdolal jasně 4:0 Sigmu Olomouc. Hosté doplatili hned na dvě vyloučení, v první půli musel předčasně do šaten obránce Hála, po změně stran jeho kolega Rajnoch. Jablonec si tak připsal v Synot lize tři body po více než měsíci a půl.

Jablonec mocně toužil konečně doma vyhrát a soupeře od začátku tlačil. Byla na něm však patrná nervozita a chybějící pohoda. Výjimkou byla 13. minuta, kdy Mingazov efektně přistrčil míč Doležalovi, ale jablonecký útočník napálil jen břevno.

Klíčový moment přišel v 17. minutě. Doležal prodloužil míč na Mingazova, který už už unikal hostujícímu Hálovi. Jenže po souboji s ním upadl a sudí Hrubeš olomouckého beka vyloučil, jelikož situaci posoudil k nelibosti Sigmy jako zmaření jasné šance.

Dlouho to ale vypadalo, jako kdyby Severočeši ani přesilovku nehráli a větší šance si vytvářela Sigma. Navrátila ale vychytal Hrubý, Rajnoch po rohu hlavou nezamířil přesně a Petrova střela zamířila těsně vedle.

Až pět minut před pauzou poslal Pospíšil parádní přihrávku šajtlí za obranu, kde byl Doležal dříve u míče než brankář Buchta a hlavou zamířil do odkryté branky.

Pospíšil byl nadále hodně aktivní a domácí z jeho nápadů těžili do poločasu ještě jednou. Pospíšilovou kolmici sice ještě Tecl neproměnil, ale vyražený míč vrátil do vápna Mingazov a Pernica se trefil přesně na zadní tyč.

Olomouc se sice snažila i v deseti s utkáním něco udělat, ale v 62. minutě dostal druhou žlutou kartu Rajnoch a Sigma šla dokonce do devíti. Jenže Jablonec se soustředil hlavně na udržení výhry a Olomouc i v dvojnásobném oslabení držela s favoritem krok. Do šance se dokonce dostal Navrátil, ale prohrál souboj s brankářem Hrubým.

Na druhé straně mohl korunovat dobrý výkon Pospíšil, ale tvrdou střelu opřel jen do tyče. A tak se znovu proměnil do role nahrávače. Deset minut před koncem obloučkem poslal do šance Tecla, ten se vyhnul ofsajdu, měl dost času a z otočky zamířil přesně k tyči. Nakonec se dočkal i Pospíšil, který se po zpětné přihrávce Masopusta trefil přesně pod břevno.