Olomouc rozzuřilo vyloučení: Jablonec potřeboval, tak vyhrál...

720p480p360p240p
Jablonec - Olomouc: Přísná červená karta pro hostujícího Hálu
Sport proti simulování: Známé firmy Krmenčík nebo Přikryl i nováček Ljevakovič Sport proti simulování: Známé firmy Krmenčík nebo Přikryl i nováček Ljevakovič
LIGA NARUBY: Škoda vs. Škoda, Theo Hušbauer a rozvážný hasič LIGA NARUBY: Škoda vs. Škoda, Theo Hušbauer a rozvážný hasič

Zase ten Jablonec! Domácí zápasy severočeského týmu jsou zárukou sporných momentů. V duelu se Sigmou Olomouc vyvolalo vášně hodně přísné vyloučení hostujícího Martina Hály už v 17. minutě. V početní nevýhodě nedokázala Olomouc Jablonci vzdorovat a nakonec prohrála 0:4.

Klíčový moment celého utkání se seběhl velmi rychle. Jablonecký odkop se změnil v zajímavou přihrávku a křídelní záložník Jablonce Ruslan Mingazov postupoval na branku. Před bránícím Hálou si přistrčil míč a spadl.

Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš neváhal. Odpískal faul a Hálu nekompromisně vyloučil. To vyvolalo obrovské vášně, olomoučtí hráči sudího okamžitě obklopili, aktivní byl zejména zkušený stoper Jan Rajnoch. Verdiktu nemohli uvěřit ani trenér Václav Jílek se svým asistentem.

„Rozhodčí Hrubeš dal červenou Martinovi Hálovi, který podle TV záznamu protihráče nezasáhl, bojujeme v deseti...“ stěžovala si pak Olomouc na klubovém Facebooku i Twitteru.

720p 480p 360p 240p

Pravdou ovšem je, že ke kontaktu mezi Hálou a Mingazovem došlo. Vyloučení bránícího hráče ale bylo skutečně velice přísné a sporné hned ze dvou důvodů. Fotbalista Jablonce totiž padal hodně ochotně a možná dokonce předčasně. Hálu pak navíc ještě křižoval stoper Jan Rajnoch, tudíž není jasné, že by šel Mingazov sám na branku.

„Naprosto přísné vyloučení, tím byl dán ráz utkání,“ komentoval klíčovou situaci trenér Olomouce Václav Jílek. „Hráči cítili křivdu, podlo mně naprosto oprávněnou. Byla to šaráda. V kabině bylo o poločase hodně emocí,“ dodal.

„Tady je to ten klasický případ, kdy si sudí může vybrat, a rozhodnutí si obhájí,“ komentoval to v přenosu ČT Luděk Zelenka. „Nevím, jestli to byla červená. Šel sám, i když tam byl Rajnoch, ale nevím,“ nechtěl být konkrétní ani útočník Martin Doležal.

Jablonec - Olomouc: Jan Rajnoch dostal druhou žlutou kartu

To kapitán Olomouce Michal Vepřek skousával celou situaci zatraceně těžko. „Nemá smysl to komentovat. Jablonec potřeboval vyhrát, tak vyhrál...“ tvrdil obránce Olomouce po zápase do kamer ČT.

Naštvaní byli také olomoučtí fanoušci na klubovém Facebooku. Ti brali situaci jako obrovskou křivdu a pochopitelně nemohlo nepadnout jméno jabloneckého majitele a šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty.

Jablonec každopádně početní převahy využil. Přestože nejdřív přežil dvě zajímavé šance Olomouce, ještě do přestávky dal dva góly a nakonec vyhrál 4:0. Hosté dohrávali jen o devíti lidech, ven musel po druhé žluté stoper Rajnoch. O jeho vyloučení ale nemohlo být sporu.

Jablonec - Olomouc: Gól Martina Doležala na 1:0

Jablonec - Olomouc: Luděk Pernica se trefil na 2:0