CELÝ SESTŘIH: Prestižní derby pro Zlín, Slovácko porazil 2:1

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Zlína po dvou měsících v první lize vyhráli, když doma v rámci 13. kola porazili v derby Slovácko 2:1. Nováček vedl po gólu Poznara, ovšem hosté po změně stran srovnali zásluhou kanonýra Doška. Osm minut před koncem však duel rozhodl Vukadinovič a zajistil Zlínu ukončení série šesti zápasů bez vítězství

Derby sledoval vyprodaný stadion pro téměř šest tisíc diváků. Oba týmy ale začaly opatrně. Došek sice v 9. minutě uklidil míč do sítě, ale šlo o ofsajd. Vážnější příležitost musel řešit Heča, který vychytal Koreše.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slovácko 2:1. Prestižní derby ovládli domácí

Vzápětí se po centru Pazdery dostal k zakončení Železník, ale jeho pokus zamířil do míst, kde stál připravený brankář Slovácka. Hosté mohli zahrozit z přímého kopu, ale Valentův pokus postrádal přesnost.

A tak se ke slovu znovu dostali Zlínští. Ve 33. minutě vysunul Holík do brejku Poznara, který obstřelil vyběhnutého Heču a poslal domácí do vedení. Střelec úvodního gólu mohl později zvýšit stav zápasu, ale zakončení hlavou zlikvidoval Heča.

Zlín - Slovácko: Gól Tomáše Poznara na 1:0

Ve druhém poločase domácí pokračovali v aktivní hře a dostali soupeře pod tlak. Holíkovi se přesně přihrát v šestnáctce nepovedlo, Železníkův centr zblokoval Košút. Po rohovém kopu se k zakončení dostal Živulič, ale do branky nedokázal zamířit. Naopak udeřit se povedlo Slovácku. V 63. minutě přesně odcentroval Diviš z pravé strany na hlavu Doška, který zamířil přesně k tyči.

Zlín - Slovácko: Gól Libora Doška na 1:1

Na Doškův gól reagoval Železník, když přízemní střelou vyzkoušel pozornost Heči, který nadvakrát míč dostal pod kontrolu. Šance se s přibývajícím časem střídaly na obou stranách.

Valenta po sklepnutí Doška okamžitě zakončoval a blýsknout se instinktivním zákrokem musel Holý. Gólová akce přišla v 82. minutě, kdy Zlínští opět udeřili po rychlém brejku, který v gól po pasu od Poznara proměnil Vukadinovič. Slovácko se sice tlačilo vpřed, ale na vyrovnání už nedosáhlo.

Zlín - Slovácko: Gól Vukadina Vukadinoviče na 2:1

13. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky:
33. Poznar, 82. V. Vukadinovič - 63. Došek.
Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Vysloužil. ŽK: Janíček, Vukadinovič - Košút. Diváci: 5800.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Holík (69. V. Vukadinovič), Janíček (79. Motal), Živulič, Koreš (84. Malý) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Slovácko: Heča - Kuncl, Hofmann, Košút, Břečka (84. Koné) - Šumulikoski (87. Sadílek) - Diviš, Valenta, Havlík, Civič (78. Kovář) - Došek. Trenér: Habanec.

Zlín - Slovácko: Choreo fanoušků Zlína
Zlín - Slovácko: Střela Štěpána Koreše
Zlín - Slovácko: Přímý volný kop Jiřího Valenty
Zlín - Slovácko: Střela Lukáše Železníka

Zlín - Slovácko: Zákrok Milana Heči po hlavičce Lukáše Železníka

Zlín - Slovácko: Choreo fanoušků Slovácka