CELÝ SESTŘIH: Jasná záležitost! Příbram zničila Olomouc 3:0

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Olomouc 3:0
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Fotbalisté Příbrami na závěr podzimu udělali důležitý krok k záchraně, když v 16. kole doma porazili Sigmu Olomouc 3:0. Přezimují tak se ziskem 20 bodů, zatímco nováček soutěže jich má na kontě o pět méně. V 55. minutě otevřel skóre tvrdou střelou Josef Hnaníček, pojistky přidali Antonín Barák a Roman Bednář. Příbram uspěla po třech prohrách, Olomouc naopak venku prohrála páté z posledních šesti utkání a nedala v nich ani gól.

V příbramské sestavě se místo potrestaného Dosoudila objevil teprve sedmnáctiletý stoper Chaluš, který si ligový debut prožil teprve v minulém kole na Slavii, kde odehrál jedinou minutu.

Příbram měla více ze hry a dostávala se ke standardkám, ale branku hostů ohrožovala zejména střelami z dálky. Barákův pokus skončil těsně vedle a Suchana s Pilíkem vychytal brankář Buchta.

Olomoucký gólman svůj tým podržel i ve 35. minutě, kdy proti němu běžel Bednář, ale Buchta mu rychlým vyběhnutím šanci zmařil a dobíhající Pilík nedokázal využít odkryté branky.

Sigma v první půli zahrozila jen tvrdou ránou Housky z přímého kopu ze 35 metrů, jinak se v útoku neprosazovala. Až v úvodu druhé půle prošla přihrávka až na volného Plška, toho ale vychytal Hruška.

V 55. minutě se dočkali domácí. Po závaru se odrazil míč na hranici vápna ke zcela volnému Hnaníčkovi, který tvrdou střelou dal už čtvrtý gól v sezoně. Olomouc inkasovala po 237 minutách.

Domácí ožili a Buchta musel vyškrábnout zpod břevna hlavičku Baráka. Reprezentant do 21 let se ale dočkal v 66. minutě, kdy Bednář utekl obraně, obešel i brankáře, nadvakrát sice míč do sítě nedostal, ale dorážející Barák už ano.

Olomouc musela hru otevřít a Příbram měla prostor pro brejky. Při jednom z nich sice Bednář špatnou přihrávkou zazdil jasnou šanci, vzápětí ale po dalším brejku dostal ideální centr od Baráka a hlavou završil domácí vítězství. Bývalý reprezentant skóroval poprvé od 3. kola.

16. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 3:0 (0:0)

Branky: 55. Hnaníček, 66. Barák, 84. Bednář.
Rozhodčí: Julínek - Moláček, Hájek. ŽK: Sus, Hnaníček - Radakovič, Buchta.

Příbram: Hruška - Sus, Chaluš, Zápotočný, Divíšek - Tregler, Hnaníček (90. Januška) - Pilík, Barák, Suchan - Bednář (90. Kilián). Trenér: P. Tobiáš.

Olomouc: M. Buchta - Hubník, Rajnoch (71. Vašíček), Radakovič, Vepřek - Šindelář, Houska - Navrátil, Plšek (66. Ševčík), Moulis (59. Falta) - Malec. Trenér: Jílek.

720p 480p 360p 240p
Příbram - Olomouc: Roman Bednář pěknou hlavičkou zvýšil na 3:0

Příbram - Olomouc: Bednář bránu netrefil, dorážka Baráka už byla úspěšná. Příbram vede 2:0

Příbram - Olomouc: Miloš Buchta jistil nebezpečný balon ze standardní situace

Příbram - Olomouc: Josef Hnaníček překonal rozhozeného Miloše Buchtu, Příbram vede 1:0

Příbram - Olomouc: Příbram rozehrála zajímavý aut, Buchta poté skvěle vychytal pokus Pilíka

Příbram - Olomouc: Roman Bednář ani Tomáš Pilík vyběhlého Miloše Buchtu nepřekonali

Příbram - Olomouc: Antonín Barák si pěkně přehodil míč, pak ale bránu minul

Příbram - Olomouc: Antonín Barák kopal standardku. Prudkou ránu Miloš Buchta vychytal

1.  Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2.  Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3.  Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4.  Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57