CELÝ SESTŘIH: Bohemka už není na sestup, porazila Jablonec 2:1

Autor: iSport.cz
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Důležité vítězství si připsali hráči Bohemians 1905. Na domácí půdě porazili v letošní sezóně trápící se Jablonec 2:1 a dostali se ze sestupových příček. Jabloneci nestačilo ani poločasové vedení a na jaře bude mít hodně práce, aby naplnil předsezónní evropské cíle.

Fotbalisté Bohemians 1905 otočili zápas 16. ligového kola s Jabloncem, zvítězili 2:1 a přezimují mimo sestupové příčky. Hosty v Ďolíčku v úvodu poslal do vedení Rus Vjačeslav Karavajev, ale během tří minut druhé půle se trefili David Bartek a Daniel Krch. "Klokani" prodloužili sérii bez porážky na pět utkání a severočeský tým porazili v Praze poprvé od března 2000.

První větší možnost si ve čtvrté minutě vypracovali Bohemians a po rohu stoper Pernica vykopával míč z brankové čáry. Jablonec nejprve odpověděl nepřesnou střelou Pospíšila a v deváté minutě už otevřel skóre. Domácí Krch nechtěně přiťukl míč Karavajevovi, který se prodral mezi obránci a přehodil gólmana Zlámala.

Bohemians po chvilce také dostali míč do sítě, jenže Schickova dorážka Mosquerovy střely nebyla uznána kvůli ofsajdu útočníka "Klokanů". Na druhé straně proti Mingazově pokusu dobře zasáhl Zlámal.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Jablonec 2:1. „Klokani“ už nejsou na sestup

Po půl hodině hry se blýskl i Hrubý, když nadvakrát pohotově vychytal Mosqueru. Jablonecký brankář podržel své mužstvo i pět minut před pauzou, kdy vytáhnul nad břevno "dělovku" Jindřiška.

Bohemians vstoupili výborně do druhého poločasu. Ve 47. minutě Schick z levé strany nacentroval před branku a Bartek překonal Hrubého. Už za tři minuty nabuzení domácí skóre otočili, když po Jiráskově rohu přesně hlavičkoval osamocený Krch. Třiadvacetiletý stoper se dočkal premiérového ligového zásahu v kariéře.

Dominující Pražané mohli ještě zvýšit, ale po Schickově průniku zamířil Bartek těsně mimo. Ještě blíže třetí brance byl po hodiny hry Jirásek, který odražený míč napálil do tyčky.

Bohemians v závěru soupeři dovolili jen nepřesný pokus Pospíšila a cenný výsledek udrželi. Vršovické mužstvo zdolalo Jablonec teprve podruhé z posledních dvaceti ligových duelů.

16. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 2:1 (0:1)
Branky:
47. Bartek, 50. Krch - 9. Karavajev.
Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Hrabovský. ŽK: Bartek - Pospíšil, Wágner. Diváci: 4763.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Havel - Jindřišek - Bartek, Jirásek (88. Akulinin), Hubínek (90.+1 Šmíd), Mosquera - Schick (87. Gajič). Trenér: Pivarník.

Jablonec: V. Hrubý - Romera (55. Greguš), M. Kysela, Pernica, Matěj Hanousek - Hübschman - Masopust (64. Wágner), Mingazov (81. Beneš), Pospíšil, Karavajev - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Bohemians - Jablonec: Milan Jirásek trefil tyč!

Bohemians - Jablonec: Schick nalevo udělal kličku Mingazovovi, přihrál před bránu Davidu Bartekovi, který vyrovnal na 1:1

Bohemians - Jablonec: Po rohu Bohemians zvýšil Patrik Schick hlavou na 2:1

Bohemians - Jablonec: Krásnou střelu Josefa Jindřiška vychytal Vlastimil Hrubý

Bohemians - Jablonec: Vlastimil Hrubý nadvakrát vychytal Jhona Mosqueru

Bohemians - Jablonec: Zlámal dobrým zákrokem vyrazil pokus Mingazova

Bohemians - Jablonec: Karavajev dal gól na 0:1, když využil chybné přihrávky Bohemians

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47
7. Jablonec 30 10 11 9 46:39 41
8. Slovácko 30 12 4 14 37:51 40